Dorost U19 porazil Liberec na penalty

Do nového soutěžního ročníku České ligy vstoupil jablonecký starší dorost U19 ziskem dvou bodů v derby utkání se sousedním FC Slovanem Liberec. Zápas skončil 2:2 a druhý bod Jablonec získal z úspěšnějšího penaltového rozstřelu.

Před téměř třistahlavou diváckou kulisou na libereckém Městském stadionu začali domácí aktivněji a poprvé zahrozili už ve 2. minutě rychlou akcí do vápna hostů. Na druhé straně se jablonecký Kinčl ve 14. minutě po přihrávce Horáčka dostal na levé straně vápna do šance, ale soupeř mu střelu srazil na roh. Po něm z odraženého míče pálil Scholz, ale gólman Plechatý byl však na místě. V 17. minutě šli domácí do vedení po rychlé akce pravou stranou, na jejímž konci ve vápně Pokorný usměrnil centr poprvé do jablonecké sítě. Ve 25. minutě už to bylo 2:0, když Mečíř přesnou střelou poslal míč po zemi k pravé tyči. V této fázi zápasu byli domácí ve značném tlaku, z kterého vytěžili v krátkém sledu dvě gólové šance, které však nevyužili. Jablonec mohl v 36. minutě snížit, ale Kinčlova střela zleva se jen odrazila od pravé tyče liberecké branky. V poslední minutě první půle Mázanek bravurně zneškodnil prudkou střelu domácího Mečíře.

Hosté se po obrátce snažili o brzké vstřelení kontaktní branky. Blízko k tomu měl ve 47. minutě Horáček, který zleva pronikl do vápna, ale jeho střela z úhlu branku minula. Liberecký Yuzvak pak za dvě minuty pálil z odraženého po rohovém kopu pod břevno a Mazánek stačil míč vytěsnit nad branku. V 52. minutě dostal Kinčl vpravo do volného prostoru míč, s kterým se dostal až k vápnu, kde ho posunul před branku, kde Velich snížil skóre zápasu na 1:2. V 61. minutě liberecký Bulejko trefil břevno branky hostí. V 72. minutě Tokár vysunul do úniku Musílka, kterému však brankář Plechatý odrazil míč na roh. Deset minut před koncem se Kinčl protáhl přes tři soupeře a jeho střela jen těsně minula pravou tyč domácí branky. V 90. minutě zahrával Mazánek ze středu hřiště trestný kop, ve vápně se nejlépe zorientoval Musílek a srovnal na konečných 2:2. O druhém bodu z utkání tedy rozhodovaly střely ze značky pokutového kopu. V nich byli úspěšnější jablonečtí, když proměnili čtyři střely oproti třem střelám domácích.

"Pravé derby před výbornou diváckou kulisou se muselo líbit. Počet vstřelených branek mohl být větší na obou stranách. Domácím se povedl první poločas, kdy byli přesnějším týmem, my jsme šance nevyužili. V druhém poločase jsme se zlepšili. Hraje se na 90 minut a my jsme si remízu zasloužili za to, že jsme nesložili zbraně v poločase a svoji aktivitou jsme se snažili pořád hrát. Nemalý podíl na tom mají střídající hráči. Jsem rád za výsledek a chválím hráče za přístup a bojovnost až do konce. Byli jsme za to odměněni," hodnotí vydařené derby trenér Michal Kolčava.

FC Slovan Liberec - FK Jablonec 2:2 (2:0) 3:4 PK

Branky: 17. Pokorný, 25. Mečíř - 52. Velich, 90. Musílek. Rozhodčí: Hanousek - Bohata, Šůma. ŽK: 86. Dejl (Jablonec).

Liberec: Plechatý – Mečíř, Polyák, Bulejko, Kratochvíl (87. Müller) – Daněk (62. Bína), Knobloch, Černický (68. Venc), Yuzvak (62. Gabko) – Bergmann, Pokorný (60. Žižka).

Jablonec: Mazánek - Scholz, Dejl, Džmura (46. Javůrek P.), Ráček (62. Musílek) - Horáček (76. Javůrek M.), Šimůnek (46. Tokár), Podzimek (80. Vosecký), Kinčl - Coufal, Velich.