Dorost U19 porazil Spartu na penalty!

AC Sparta Praha FK Jablonec
1:1
Česká liga dorostu U19, 5. kolo ne 9. 9. 2018, 12:15

Důležité a zasloužené dva body si po velmi dobrém výkonu přivezl z Prahy starší dorost FK Jablonec z utkání 5. kola České ligy se Spartou B za remízu 1:1 (0:1), ke které přidal druhý bod z úspěšnějšího penaltového rozstřelu. Mohly to být ale body tři, kdyby po chybné rozehrávce čtvrt hodiny před koncem domácí nesrovnali, protože Jablonec byl jasně lepším celkem prakticky po celý zápas.

K první možnosti se dostali domácí v 6. minutě akci zakončenou střelou Hapala z levého úhlu, kterou Mazánek srazil na roh. Už v 9. minutě se však radoval Jablonec. Tokár vyslal doleva Černáka, který zatáhl míč k vápnu, ve kterém našel Velicha, jenž střelou po zemi skóre zápasu otevřel. A pak přišly další šance hostů. V 17. minutě Scholzův oblouk zprava skončil těsně za břevnem. Ve 23. minutě vypálil střelu z dálky Štěpánek, která s tečí proletěla těsně nad břevnem. A za dvě minuty Velichovu střelu po zemi gólman Benada chytil. Až ve 27. minutě se k další střele dostali domácí, ale Jonášova střela z voleje branku minula. Jablonec reagoval za pár minut akcí Scholze a šancí Velicha, kterou zmařil až domácí brankář. A ten v 38. minutě zabránil další střele hostů, tentokrát Urbánka.

Hned v první minutě druhé půle mohl zvýšit náskok Jablonce Coufal, bohužel minul. V 54. minutě měla Sparta možnost z trestného kopu. Hapalovu ránu však Štěpánek srazil na roh. V 60. minutě nepřekonal Černák soupeřova brankáře a pak v rozpětí dvou minut Velich dvakrát neuspěl proti domácímu gólmanovi. Jednu střelu mu odrazil a ve druhém případě mu míč v pádu odebral. Sparta se postupně začala tlačit k jablonecké brance a v 70. minutě Vokřínkova rána branku přeletěla. V 76. minutě přišla hrubice v rozehrávce hostů, míče se snadno zmocnil Ryneš, pro kterého nebyl problém vyrovnat – 1:1. Pak hra dostala nový náboj. Oba týmy se snažili strhnout vítězství na svou stranu. V 80. minutě pálil Coufal a gólman Benada střelu zlikvidoval až nadvakrát. V 83. minutě po faulu na Ráčka vpravo od vápna Tokár poslal trestný kop před branku, kde v závaru domácí dvakrát míč odrazili. Na druhé straně pálil z levého úhlu Jonáš a Mazánek míč vyrazil na roh. Tři minuty před koncem z dalšího trestného kopu na hranici vápna sice Pour namířil přes zeď do levého růžku, ale Benadu nezaskočil. V poslední minutě našel Ráček ve vápně hlavu Kinčla, ale ani on Benadu nepřekonal. O druhém bodu ze zápasu se tedy rozhodovalo v penaltovém rozstřelu. V něm byli úspěšnější jablonečtí, kteří uspěli čtyřikrát, domácí jen třikrát.

"Na Spartě jsme odehráli velmi dobré utkání. První poločas jsme Spartu výrazně přehrávali a dokázali jsme vstřelit jednu branku. Druhý poločas Sparta hru vyrovnala, přesto jsme hráli stále aktivně. Zlomové bylo, že jsme z šancí nedokázali dát druhou branku a soupeři odskočit. Spartě se podařilo vyrovnat a v hektických posledních minutách nakonec mohly strhnout oba týmy vedení na svoji stranu. K vítězství jsme byli rozhodně blíže, výsledkově jsme spíše bod ztratili. Přesto jsem velmi spokojen naším herním projevem, dokázali jsme plnit zadané úkoly, za což jsem nejvíce rád. Tým odvedl maximum. Našim dalším úkolem je po herní stránce zvládnout následující utkání doma s Ústím," hodnotí vydařené utkání trenér dorostu Michal Kolčava.