Dorost U19 prohrál doma po penaltách

FK Jablonec FK Admira Praha
1:2
Česká liga dorostu U19, 8. kolo pá 28. 9. 2018, 10:15

Fatální chybou brankaře Mazánka v předposlední minutě přišel jablonecký starší dorost v utkání 8. kola České ligy o výhru a tím i o dva body, když i pak v penaltovém rozstřelu byl o dva pokusy horší než pražský soupeř.

Jablonec však mohl mít výraznější náskok už z prvního poločasu nebo i z druhého, kdyby nezahodil minimálně dvě tři gólovky. Pak by hrubice gólmana výsledek až tak neovlivnila. Jinak zápas byl těžký a hodně vyrovnaný. Jablonec z úvodního pětiminutového tlaku vytěžil jen dva rohové kopy. V 7. minutě pronikl do jabloneckého vápna Patrik Zbořil, ale mířil mimo. V 9. minutě po centru Urbánka pálil Coufal z vápna vysoko nad. Za dvě minuty na druhé straně lapil Mazánek střelu Záruby. V 18. minutě z kombinační akce před brankou Admiry Velich pálil do gólmana. Ve 24. minutě Mazánek kryl střelu Trnky. Ve 30. minutě po Podzimkově rohu zprava pálil Velich těsně nad branku. Další šanci zmařil gólman Záhora Coufalovi, který ho zblízka napálil při zakončení kombinace jabloneckých pravou stranou. Neujala se ani v další minutě prudká střela Tokára, kterou Záhora chytil. Hosté pak měli možnost z brejku v 37. minutě, ale Mazánka Záruba nepřekonal.

Po obrátce se Jablonec dostával do šancí, kterým však chybělo účinné zakončení. Největší šanci měl ve 48. minutě Velich, ale zahodil ji střelou nad branku. V 57. minutě se domácí přece jen dočkali, když Podzimek střelou do levého růžku skóre zápasu otevřel. V 75. minutě přišla možnost náskok zvýšit. Po faulu na Voseckého na levém rohu vápna Kinčl napálil míč nad branku. Hosté se se nevzdali snahy skóre vyrovnat a blízko k tomu měli v 78. minutě, kdy Mazánkovi propadl míč a soupeřovu ránu odrazil až z brankové čáry Džmura. Namísto aby se domácí s blížícím se závěrem zápasu snažili mít míč co nejdále od své branky, byli zbytečně zatažení, což vymstilo v předposlední minutě vyrovnávajícím gólem hostů. Malou domů Mazánek nepřesně rozehrál přímou na nohu Trnky, který tak prakticky zadarmo poslal míč do domácí sítě. Otřesení domácí se už na nic nezmohli a ani v následném penaltovém rozstřelu nezískal alespoň druhý bod. Ten si připsali hosté, když proměnili čtyři pokusy a Jablonec jen dva.

"V utkání proti Admiře jsme nastoupili po sérii dobrých výkonů. My jsme nepředvedli tak poctivý výkon, který nás zdobil minulá utkání. I přesto jsme šli do vedení, bohužel klíčové bylo, že jsme neodskočili na 2:0. Scházel nám lepší pohyb v doplňování a rychlejší hra na míči, práce s míčem. Vymýšleli jsme zbytečně složité věci a byli nepřesní. Utkání beru jako ukazatel toho, že pokud nebudeme pracovití jako v předešlých utkáních, se snahou hrát a podat maximální výkon, nebudeme úspěšní," hodnotí utkání trenér Jablonce Michal Kolčava.