Dorost U19 smetl rezervu Pardubic 5:1

FK Pardubice FK Jablonec
1:5
Česká liga dorostu U19, 7. kolo ne 23. 9. 2018, 12:30

Starší dorost pokračuje v dobrých výkonech a potvrdil to i v dalším utkání 7. kola České ligy na půdě FK Pardubice B, kde zvítězil 5:1 (2:1). Hattrickem se blýskl Jakub Coufal.

Jablonec už v polovině prvního dějství vedl 2:0. V 9. minutě po akci Velicha a Scholze levou stranou zakončoval Coufal střelou zleva k zadní tyči. V 19. minutě Tokárovu ránu domácí gólman Vyhnánek ještě sice nadvakrát zneškodnil. Ale ve 23. minutě už kapituloval po prudké ráně Kinčla zleva po nakrátko rozehraném rohovém kopu. Tomu předcházel faul domácího brankáře na Coufala mimo vápno a následný trestný kop Tokára s tečí mimo branku. Za čtyři minuty se domácím prakticky při druhém průniku k brance hostů podařilo snížit gólem Lebiše. A vyrovnat mohli pardubičtí ve 43. minutě, ale Mazánek dobrou prací na zemi gólu zabránil. V poslední minutě první půle se ve dvou šancích ocitl Velich. Nejprve pálil zleva a gólman ránu odrazil a poté druhou ránu zprava namířil nad branku.

Ve druhém poločase v 53. minutě jablonečtí dokonale přečíslili obranu domácích, přešli i přes vyběhnutého brankáře, ale Velich v šanci přestřelil. Pardubice se v těchto fázích zápasu snažili i tvrdou hrou skóre vyrovnat. Tuto snahu jim v 72. minutě utnul Coufal, který z otočky usměrnil Velichem vybojovaný míč. Od této chvíle Jablonec byl na koni a v závěru už dominoval. Zvýšit náskok mohli Podzimek a opět třikrát Velich. V 82. minutě Coufal vystihl špatnou rozehrávku a sám uspěl proti gólmanovi – 1:4. Skóre zápasu uzavřel z úniku v 84. minutě střídající Šimůnek.

"Musím hráče pochválit, odehráli jsme dobré utkání. Po celý zápas jsme hráli na míči, trpělivě jsme dobývali obrannou hradbu domácích, což se nám dařilo. Byli jsme dominantní. Soupeř nám chvíli vzdoroval z kraje druhého poločasu, kdy nakopávanými míči a velkým důrazem jsme vypadli z tempa. Vše rozhodla třetí branka. Navíc velký rozdíl v náš prospěch vnesli na hřiště i střídající hráči. Spokojen jsem hlavně s přechodovou fází do obrany, kdy se nám dařilo rychle získávat míče zpět. I trpělivost na míči byla dnes dobrá. Měli jsme dost zakončení, s čím jsem spokojen. Zasloužené vítězství," hodnotí vydařené utkání trenér Michal Kolčava.