Mládež
9
říjen
2018

Dorost U19 těsně podlehl Teplicím


V zápase 9. kola České ligy podlehl v Duchcově starší dorost FK Jablonec vedoucímu týmu soutěže FK Teplice 1:2 (0:1). Oba góly padly do jablonecké sítě po rohových kopech z hlavy stejného hráče.

Česká liga dorostu U19 | 9.kolo


2
:
1
1:0

Branky TEP: 28. a 50. Kováč

Branky JAB: 76. Velich


Domácí začali utkání aktivně a k první možnosti se dostali v 8. minutě. Trestný kop Radosty od pravého rohu vápna jablonečtí odrazili. Ve 22. minutě pak pálil Náhlovský nad branku. V další minutě na druhé straně střela Poura po zemi skončila s tečí těsně vedle pravé tyče. V 26. minutě byl Podzimkův trestný kop odražen a Vosecký pak poslal míč nad branku. Ve 28. minutě zahrávali tepličtí z pravé strany rohový kop, ve vápně si na míč naskočil Kováč a hlavou skóre zápasu otevřel. Jablonec mohl rovnat v 38. minutě z akce Podzimka a Urbánka, ale míč branku přeletěl. V poslední minutě první půle Vosecký vybojoval míč a posunul ho Velichovi, který však poslal míč také nad branku.

Hned z rozehrávky domácích ve druhém poločase Urbánek míč získal a posunul ho dopředu Velichovi, ale ten sám namířil míč těsně vlevo mimo branku. V 50. minutě Teplice zahrávali další rohový kop, tentokrát z levé strany, ale gól padl do sítě hostů jako přes kopírák. Pálil neuhlídaný Kováč opět hlavou. V 56. minutě se domácí natlačili k vápnu hostů a díky Vajnerovi z toho vytěžili jen dva rohové kopy. V 61. minutě se na Vajnera řítil sám Lukáš Liška, ale jablonecký gólman mu míč odrazil. Vzápětí domácí gólman Blažek zachraňoval před střelou vlastního hráče. V 64. minutě Vajner vyrazil prudkou střelu Radosty zleva z úhlu. V 73. minutě po faulu na Scholze Ráčkův trestný kop skončil mimo branku. V 76. minutě pak Ráček zleva poslal míč před branku, kde ho Velich zblízka usměrnil do sítě – 1:2. V 81. minutě se s míčem dopředu vydal Javůrek a svůj výlet zakončil střelou nad branku. Poslední šanci domácích – střelu Kováče v 84. minutě Vajner vyrazil.

"Utkání zhodnotím z pohledu toho, co jsme chtěli. Samozřejmě bodovat, ale to se nepovedlo. Z pohledu hry jsme chtěli být aktivní ve hře, na míči, kombinovat a co nejvíce akcí zakončit. Z tohoto pohledu jsem spokojený. Chvíli nám trvalo, než jsme získali "jistotu" na míči a mohli jsme kombinovat, ale pak jsem byl spokojen. Jen jsme měli být přesnější v předfinální fázi a zakončit více akcí. Soupeř byl hodně silový a hrál dost jednoduše, na což jsme byli připraveni. Inkasovali jsme ze dvou standardních situací, ve kterých byl soupeř hodně nepříjemný a byla to jejich hlavní zbraň. Pro nás poučení a návod v čem se zlepšit. Jsem rád za toto utkání, pro nás velká zkušenost, potvrdilo nám správnost naší cesty. A i když jsme nebodovali, hráče jsem pochválil, jen více těchto utkání," hodnotí duel trenér Michal Kolčava.

Fotogalerie


Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.