Mládež
říjen

Dorost U19 těsně podlehl Teplicím

V zápase 9. kola České ligy podlehl v Duchcově starší dorost FK Jablonec vedoucímu týmu soutěže FK Teplice 1:2 (0:1). Oba góly padly do jablonecké sítě po rohových kopech z hlavy stejného hráče.

Česká liga dorostu U19 | 9.kolo

:

Branky TEP: 28. a 50. Kováč

Branky JAB: 76. Velich

Domácí začali utkání aktivně a k první možnosti se dostali v 8. minutě. Trestný kop Radosty od pravého rohu vápna jablonečtí odrazili. Ve 22. minutě pak pálil Náhlovský nad branku. V další minutě na druhé straně střela Poura po zemi skončila s tečí těsně vedle pravé tyče. V 26. minutě byl Podzimkův trestný kop odražen a Vosecký pak poslal míč nad branku. Ve 28. minutě zahrávali tepličtí z pravé strany rohový kop, ve vápně si na míč naskočil Kováč a hlavou skóre zápasu otevřel. Jablonec mohl rovnat v 38. minutě z akce Podzimka a Urbánka, ale míč branku přeletěl. V poslední minutě první půle Vosecký vybojoval míč a posunul ho Velichovi, který však poslal míč také nad branku.

Hned z rozehrávky domácích ve druhém poločase Urbánek míč získal a posunul ho dopředu Velichovi, ale ten sám namířil míč těsně vlevo mimo branku. V 50. minutě Teplice zahrávali další rohový kop, tentokrát z levé strany, ale gól padl do sítě hostů jako přes kopírák. Pálil neuhlídaný Kováč opět hlavou. V 56. minutě se domácí natlačili k vápnu hostů a díky Vajnerovi z toho vytěžili jen dva rohové kopy. V 61. minutě se na Vajnera řítil sám Lukáš Liška, ale jablonecký gólman mu míč odrazil. Vzápětí domácí gólman Blažek zachraňoval před střelou vlastního hráče. V 64. minutě Vajner vyrazil prudkou střelu Radosty zleva z úhlu. V 73. minutě po faulu na Scholze Ráčkův trestný kop skončil mimo branku. V 76. minutě pak Ráček zleva poslal míč před branku, kde ho Velich zblízka usměrnil do sítě – 1:2. V 81. minutě se s míčem dopředu vydal Javůrek a svůj výlet zakončil střelou nad branku. Poslední šanci domácích – střelu Kováče v 84. minutě Vajner vyrazil.

"Utkání zhodnotím z pohledu toho, co jsme chtěli. Samozřejmě bodovat, ale to se nepovedlo. Z pohledu hry jsme chtěli být aktivní ve hře, na míči, kombinovat a co nejvíce akcí zakončit. Z tohoto pohledu jsem spokojený. Chvíli nám trvalo, než jsme získali "jistotu" na míči a mohli jsme kombinovat, ale pak jsem byl spokojen. Jen jsme měli být přesnější v předfinální fázi a zakončit více akcí. Soupeř byl hodně silový a hrál dost jednoduše, na což jsme byli připraveni. Inkasovali jsme ze dvou standardních situací, ve kterých byl soupeř hodně nepříjemný a byla to jejich hlavní zbraň. Pro nás poučení a návod v čem se zlepšit. Jsem rád za toto utkání, pro nás velká zkušenost, potvrdilo nám správnost naší cesty. A i když jsme nebodovali, hráče jsem pochválil, jen více těchto utkání," hodnotí duel trenér Michal Kolčava.