květen

Dorost U19 zdolal pražský meteor rozdílem 3 branek!

Jablonecký starší dorost v utkání 24. kola České ligy zaslouženě zvítězil nad celkem FK Meteor Praha VIII B 4:1 (1:0). Jablonec měl prakticky po celý zápas územní převahu, z které vytěžil jen čtyři branky. Naopak soupeř z jediné standardní situace skóroval.

ČL, Kolo: 24, Datum: 8.5.2022

FA Jablonec - FK Meteor Praha VIII B 4:1 (1:0)

Sestava FA Jablonec: Bureš – Jodas, Malý, Chládek, Ryml – Werani (73. Drda), Stibor (73. Gaši), Kubín (83. Jandura D.), Nykrín (73. Jandura T.) – Linhart, Schober (62. Plechatý)

Trenéři: Just, Mička, Klucký

Branky FA Jablonec: 8. Stibor, 49. Malý, 68. Chládek, 87. Linhart

Potrestaní FA Jablonec: ŽK – 78. Kubín, 81. Plechatý

Sestava soupeř: Chundela – Illiashenko (71. Dvořák), Martínek, Oliva, Valenta - Chlupáč, Oswald (83. Sýkora), Klíma, Candra (83. Nečas) – Pešek, Machovský (66. Shevchenko)

Branky soupeř: 54. Illiashenko

Potrestaní soupeř: ŽK – 80. Martínek, 86. Oliva, 88. Klíma

Hřiště: Jablonec – Mozartova/tráva

Rozhodčí: Trojan, Šimeček, Kořínek; delegát: Koňák

Komentář: Jablonec šel už v 8. minutě do vedení. Na centr Jodase z pravé strany si na přední tyč naběhl Stibor a skóre zápasu otevřel. Namísto, aby domácí rychlé vedení pojistili dalším gólem, začali hrát nepřesně a vázla jim kombinace. Určité zlepšení přišlo až v závěru první půle. Ve 41. minutě Werani z voleje pálil do gólmana. Za dvě minuty pak Chládek po rohu zprava hlavou poslal míč těsně za zadní tyč.

Hned v úvodu druhého poločasu málem padla druhá branka do sítě hostů z hlavy Malého po centru z rohového kopu Linharta z levé strany. Ta padla ve 49. minutě, kdy po faulu na Jodase vpravo míč z trestného kopu právě Malý usměrnil do sítě. Meteor se prakticky k ohrožení domácí branky nedostal, ale v 54. minutě se mu podařilo přece jen branku dát. Trestný kop z levé strany ve vápně hlavou přizvedl Illiashenko a míč přeletěl Bureše do branky. V 67. minutě pěknou kombinační akci a přihrávce Weraniho zleva zakončil Chládek přesnou střelou – 3:1. Tři minuty před koncem zápasu napřáhl Linhart a míč proletěl do sítě hostů počtvrté.

Sestavil: Pavel Bursa