Reportáž
9
květen
2022

Dorost U19 zdolal pražský meteor rozdílem 3 branek!


Jablonecký starší dorost v utkání 24. kola České ligy zaslouženě zvítězil nad celkem FK Meteor Praha VIII B 4:1 (1:0). Jablonec měl prakticky po celý zápas územní převahu, z které vytěžil jen čtyři branky. Naopak soupeř z jediné standardní situace skóroval.

ČL, Kolo: 24, Datum: 8.5.2022

FA Jablonec - FK Meteor Praha VIII B 4:1 (1:0)

Sestava FA Jablonec: Bureš – Jodas, Malý, Chládek, Ryml – Werani (73. Drda), Stibor (73. Gaši), Kubín (83. Jandura D.), Nykrín (73. Jandura T.) – Linhart, Schober (62. Plechatý)

Trenéři: Just, Mička, Klucký

Branky FA Jablonec: 8. Stibor, 49. Malý, 68. Chládek, 87. Linhart

Potrestaní FA Jablonec: ŽK – 78. Kubín, 81. Plechatý

Sestava soupeř: Chundela – Illiashenko (71. Dvořák), Martínek, Oliva, Valenta - Chlupáč, Oswald (83. Sýkora), Klíma, Candra (83. Nečas) – Pešek, Machovský (66. Shevchenko)

Branky soupeř: 54. Illiashenko

Potrestaní soupeř: ŽK – 80. Martínek, 86. Oliva, 88. Klíma

Hřiště: Jablonec – Mozartova/tráva

Rozhodčí: Trojan, Šimeček, Kořínek; delegát: Koňák

Komentář: Jablonec šel už v 8. minutě do vedení. Na centr Jodase z pravé strany si na přední tyč naběhl Stibor a skóre zápasu otevřel. Namísto, aby domácí rychlé vedení pojistili dalším gólem, začali hrát nepřesně a vázla jim kombinace. Určité zlepšení přišlo až v závěru první půle. Ve 41. minutě Werani z voleje pálil do gólmana. Za dvě minuty pak Chládek po rohu zprava hlavou poslal míč těsně za zadní tyč.

Hned v úvodu druhého poločasu málem padla druhá branka do sítě hostů z hlavy Malého po centru z rohového kopu Linharta z levé strany. Ta padla ve 49. minutě, kdy po faulu na Jodase vpravo míč z trestného kopu právě Malý usměrnil do sítě. Meteor se prakticky k ohrožení domácí branky nedostal, ale v 54. minutě se mu podařilo přece jen branku dát. Trestný kop z levé strany ve vápně hlavou přizvedl Illiashenko a míč přeletěl Bureše do branky. V 67. minutě pěknou kombinační akci a přihrávce Weraniho zleva zakončil Chládek přesnou střelou – 3:1. Tři minuty před koncem zápasu napřáhl Linhart a míč proletěl do sítě hostů počtvrté.

Sestavil: Pavel Bursa

Fotogalerie


Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS | Nastavení cookies

© 2014-2022 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.