květen

Dorost U19 zvítězil v Ústí nad Labem.

Ve 27. kole České ligy dorostu zvítězil starší dorost Jablonce v Ústí nad Labem nad tamním FK 4:2 (2:1). Jablonec vedl 2:0, domácí ale srovnali, hosté však dalšími dvěma brankami došli k výhře.

ČL, Kolo: 27, Datum: 29.5.2022

FK Ústí nad Labem - FA Jablonec 2:4 (1:2)

Sestava FA Jablonec: Reiner – Malý, Drda, Karban, Nykrín – Kubín – Gaši (89. Ryml), Kubát, Stibor, Werani (72. Svrček) – Linhart

Branky FA Jablonec: 15. Gaši, 21. Drda, 64. Linhart, 84. Svrček

Potrestaní FA Jablonec: ŽK – 65. Stibor

Sestava soupeř: Bím (23. Patka) – Štercl (66. Jirák), Severa, Uličný, Štengel Z. – Kalous, Pražák (41. Koča), Jahodář (66. Štengel F.), Fischer – Kubín, Růžička

Branky soupeř: 33. Štercl z pen., 58. Růžička

Potrestaní soupeř: 74. Koča

Hřiště: Ústín n/L – Klíše/tráva

Rozhodčí: Talpáš, Flade, Formánek; delegát: Tereba

Komentář: Ve 14. minutě Linhartova hlavička jen těsně minula pravou tyč domácí branky. Ale v další minutě už byl úspěšný Gaši, který z pravé strany vápna poslal míč po zemi do domácí sítě – 0:1. Druhá branka Jablonce padla ve 21. minutě a jejím autorem byl Drda, který tak hlavou zužitkoval roh Stibora z levé strany. Ústí zahrozilo ve 26. minutě střelou z levého úhlu, ale Reiner byl na místě. V další minutě vypálil z voleje Růžička nad jabloneckou branku. V 33. minutě fauloval ve vápně Malý a z nařízené penalty Štercl snížil na 1:2. V závěru první půle nevyužili své možnosti Linhart a Gaši a oba branku minuli.

V 58. minutě se domácím podařilo srovnat stav, když centr z trestného kopu od středového kruhu ve vápně přizvedl hlavou Růžička a míč skončil za Reinerovými zády v síti. V 64. minutě se Nykrínův aut dostal ve vápně k Linhartovi a ten zajistil Jablonci opět vedení. V další šanci se následně ocitl Stibor a jen těsně přestřelil. Stejně pak pořídil na druhé straně domácí Růžička, aby ho vzápětí napodobil jablonecký Linhart proti domácí brance. V 84. minutě Linhart ze středu vápna našel vlevo Svrčka, který střelou po zemi k zadní tyči skóre zápasu uzavřel.

Sestavil: Pavel Bursa