Reportáž
30
květen
2022

Dorost U19 zvítězil v Ústí nad Labem.


Ve 27. kole České ligy dorostu zvítězil starší dorost Jablonce v Ústí nad Labem nad tamním FK 4:2 (2:1). Jablonec vedl 2:0, domácí ale srovnali, hosté však dalšími dvěma brankami došli k výhře.

ČL, Kolo: 27, Datum: 29.5.2022

FK Ústí nad Labem - FA Jablonec 2:4 (1:2)

Sestava FA Jablonec: Reiner – Malý, Drda, Karban, Nykrín – Kubín – Gaši (89. Ryml), Kubát, Stibor, Werani (72. Svrček) – Linhart

Branky FA Jablonec: 15. Gaši, 21. Drda, 64. Linhart, 84. Svrček

Potrestaní FA Jablonec: ŽK – 65. Stibor

Sestava soupeř: Bím (23. Patka) – Štercl (66. Jirák), Severa, Uličný, Štengel Z. – Kalous, Pražák (41. Koča), Jahodář (66. Štengel F.), Fischer – Kubín, Růžička

Branky soupeř: 33. Štercl z pen., 58. Růžička

Potrestaní soupeř: 74. Koča

Hřiště: Ústín n/L – Klíše/tráva

Rozhodčí: Talpáš, Flade, Formánek; delegát: Tereba

Komentář: Ve 14. minutě Linhartova hlavička jen těsně minula pravou tyč domácí branky. Ale v další minutě už byl úspěšný Gaši, který z pravé strany vápna poslal míč po zemi do domácí sítě – 0:1. Druhá branka Jablonce padla ve 21. minutě a jejím autorem byl Drda, který tak hlavou zužitkoval roh Stibora z levé strany. Ústí zahrozilo ve 26. minutě střelou z levého úhlu, ale Reiner byl na místě. V další minutě vypálil z voleje Růžička nad jabloneckou branku. V 33. minutě fauloval ve vápně Malý a z nařízené penalty Štercl snížil na 1:2. V závěru první půle nevyužili své možnosti Linhart a Gaši a oba branku minuli.

V 58. minutě se domácím podařilo srovnat stav, když centr z trestného kopu od středového kruhu ve vápně přizvedl hlavou Růžička a míč skončil za Reinerovými zády v síti. V 64. minutě se Nykrínův aut dostal ve vápně k Linhartovi a ten zajistil Jablonci opět vedení. V další šanci se následně ocitl Stibor a jen těsně přestřelil. Stejně pak pořídil na druhé straně domácí Růžička, aby ho vzápětí napodobil jablonecký Linhart proti domácí brance. V 84. minutě Linhart ze středu vápna našel vlevo Svrčka, který střelou po zemi k zadní tyči skóre zápasu uzavřel.

Sestavil: Pavel Bursa

Fotogalerie


Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS | Nastavení cookies

© 2014-2022 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.