Dorost nastřílel Neratovicím 5 branek a získal 3 body!

Jablonecký starší dorost v utkání 28. kola České ligy porazil vysoko celek Neratovic 5:1 (5:0). když všechny góly zaznamenal v prvním poločase. Naopak hosté svůj jediný úspěch vstřelili v poločase druhém.

ČL, Kolo: 28, Datum: 5.6.2022

FA Jablonec - Fotbal Neratovice 5:1 (5:0)

Sestava FA Jablonec: Reiner – Malý, Drda, Karban, Nykrín – Svrček, Kubín (77. Bím), Stibor, Ryml (66. Kochánek) – Kubát, Linhart (77. Jandura T.)

Branky FA Jablonec: 13. a 39. Ryml, 9. Drda, 23. Kubát, 45. Malý

Potrestaní FA Jablonec: ŽK – 48. Linhart

Sestava soupeř: Brejcha – Janeba, Kosina, Posmykáček, Šamša – Sušil (77. Voljanskij), Křížek, Lafek, Schnedörfler (46. Schütz) – Balog (80. Klouda), Šiler

Branky soupeř: 47. Balog

Potrestaní soupeř: ŽK – 34. Posmykáček, 82. Šiler

Hřiště: Jablonec – Mozartova/tráva

Rozhodčí: Erlebach, Koutník, Hnětýnka; delegát: Šotek

Komentář: V 9. minutě po Stiborově ráně brankář hostí Brejcha míč jen vyrazil na roh, který z pravé strany zahrával Nykrín. Na přední tyči byl v souboji úspěšnější Drda – 1:0. Ve 12. minutě nevyužil Linhart krásný centr Svrčka z pravé strany a míč napálil hlavou do gólmana. V další minutě podnikli jablonečtí rychlou kombinační akci, na jejímž konci Ryml střelou po zemi zvýšil na 2:0. Chyba v rozehrávce v 17. minutě dala šanci hostům, ale uniklému Lafekovi zabránil ve střele Reiner. Ve 23. minutě vsítil třetí branku domácích Kubát, který využil přihrávku Stibora z pravé strany. Další chybu v rozehrávce Jablonce v 34. minutě nepotrestal tentokrát Kosina, který si na Reinera rovněž nepřišel. V 39. minutě pronikl s míčem dopředu Karban, který našel vlevo ve vápně Rymla a bylo to 4:0. V poslední minutě první půle dal pátou branku hlavou Malý.

Ve 47. minutě hosté prošli kombinací až do vápna domácích, kde Balog vsítil, jak se nakonec ukázalo, jediný gól Neratovic. Jablonec se pak z herní převahy snažil přidat další branky, ale klid a nepřesnost v koncovce k úspěchu nevedly. Šance měli krom jiných Ryml, Kubát či Tomáš Jandura. Naopak to vše umožnilo vyniknout gólmanovi hostí Berjchovi.

Sestavil: Pavel Bursa