Dorostenci ukončili podzimní část vítězně, když zdolali Ústí

V posledním podzimním soutěžním utkání České ligy zvítězil jablonecký starší dorost na týmem FK Ústí nad Labem 3:1 (3:0), když se v první desetiminutovce ujal rychle dvoubrankového vedení, které pak po půlhodině navýšil gólem z penalty. Vítězství pro Jablonec znamená, že v tabulce po podzimu obsadil druhé místo.

ČL, Kolo: 12, Datum: 31.10.2021

FA Jablonec - FK Ústí nad Labem 3:1 (3:0)

Sestava FA Jablonec: Reiner – Jodas, Malý, Chládek, Šebek (65. Jandura D.) – Werani, Linhart, Kubín (70. Drda), Hanzlíček – Schober (53. Svrček), Stibor

Trenéři: Just, Mička

Branky FA Jablonec: 7. Werani, 9. Hanzlíček, 29. Stibor z pen.

Potrestaní FA Jablonec: -

Sestava soupeř: Rufl – Bechyně, Černý, Uličný, Jirák (75. Jahodář) – Kalous – Mráček, Koča (37. Pražák), Život (75. Kubín), Růžička (37. Trenda) – Houdek (46.Kroupa)

Branky soupeř: 56. Pražák

Potrestaní soupeř: 87. Uličný

Hřiště/povrch: Jablonec – Mozartova (umt)

Rozhodčí: Pánek, Linhart, Chládek

Komentář: První šanci měli už v 5. minutě hosté. Uličného střela z trestného kopu zpoza šestnáctky branku přeletěla. V 7. minutě poslal Hanzlíček míč zleva do vápna, kde Werani pohotově usměrnil míč poprvé do sítě. Za dvě minuty Schober poslal míč z pravé strany obloukem nalevo do vápna, kde Hanzlíček přehodil gólmana Rufla – 2:0. Domácí své soupeře přehrávali a výsledkem jejich snahy byl další gól v 29. minutě z penalty Stibora, jemuž předcházel faul na pronikajícího Šebka. Ústí mělo možnost až v závěru první půle, ale centr Uličného z levé strany namířil Jirák nad branku.

Ve druhém poločase se obraz hry změnil, a to zejména zásluhou hostů, kteří se snažili vývoj zápasu zvrátit. Hra se přitvrdila v mezích pravidel a na jablonecké kopačky padla řada nepřesností, chyb a nedorozumění. V 48. minutě nebezpečně vypálil Mráček a jen těsně minul levou tyč Reinerovy branky. V 53. minutě měli domácí šanci náskok navýšit, ale Chládek míč z trestného kopu namířil těsně nad branku. Chvilka nepozorností v obraně Jablonce měla za následek gól v jejich síti, o který se v 56. minutě zasloužil Pražák střelou pod břevno. Ústečtí poté ještě zvýšili snahu přidat další branky, ale domácí jim tuto snahu do konce zápasu úspěšně mařili.

Sestavil: Pavel Bursa