leden

Druhý zápas na Atlantic Cupu proti AGF Aarhus

V druhém zápase portugalského Atlantic Cupu změříme v pondělí navečer síly s prvoligovým dánským klubem AGF Aarhus.

Přípravná utkání 2018/2019 | přát.

:

Branky JAB: 53. Vatajelu

Branky ARH:

Desátým tým aktuálního ročníku dánské Superligy je zhruba ve stejné fázi přípravy jako náš Jablonec, i dánská liga totiž odstartuje jaro o druhém únorovém víkendu.

Klub z přístavního města Aarhus je jedním z nejstarších dánských oddílů, je držitelem pěti titulů a hned devíti pohárových trofejí ve své zemi. Tyto klubové úspěchy se ale datují hodně do let minulých, naposledy se z trofeje pro vítěze domácí poháru radovali fanoušci Aarhusu před dlouhými 23 lety.

Dánové jsou stejně jako náš Jablonec pravidelnými účastníky Atlantic Cupu, klub ze severu Čech se portugalského turnaje účastní po páté v řadě, Aarhus navštěvuje turnaj od roku 2016 také už s roční pravidelností. Však na sebe oba kluby také už narazily, poprvé v roce 2016 jsme Aarhus porazili 2:0. Loni jsme se se stejným soupeřem utkali přímo ve finále turnaje, jenže jsme nedokázali zúročit obrovskou převahu i velké šance a po remíze 1:1 byl v následném penaltovém rozstřelu šťastnější Aarhus. Jak dopadne vzájemný zápas tentokrát?

Utkání začíná v pondělí 28. ledna od 20 hodin SEČ na Estádio Municipal de Albufeira