Důležitá výhra pro psychiku, řekl střelec Hrubý

FK Jablonec FK Pardubice
FORTUNA:LIGA, 1. kolo ne 23. 8. 2020, 16:30

Poprvé oblékl zbrusu nový dres ligového Jablonce a hned svým prvním gólem rozhodl o třech bodech o jednobrankovém vítězství nad Pardubicemi. Nováček v týmu Robert Hrubý nastoupil do zápasu až po poločase, přesto patřil k nejlepším na hřišti.

Roberte, jak hodnotíš svůj první prvoligový zápas za Jablonec?

Samozřejmě pozitivně vzhledem k tomu, že jsme vyhráli a zvládli to. Jsem hrozně rád, protože jsem vstřelil vítěznou branku, což je takový bonus k tomu. Jsem rád, že jsme zvládli první kolo, které je vždycky těžké. Navíc teď jsme měli nováčka soutěže, což bývá vždy velmi těžké.

Bylo po krátké přípravě těžké přepnout na ligové boje?

Příprava byla dost náročná. Byla kratší, měla takový rychlý spád, možná mi to takhle i vyhovovalo. Nějakou změnu bych ale ani nevnímal, do zápasů předchozích i toho dnešního jsem šel stejně.

S Pardubicemi jsme hráli před třemi týdny v přípravě. Je těžké takto hned na úvod potkat znovu stejný tým, navíc v podobě nováčka soutěže?

Je to tak. S těmi nováčky soutěže je to takové specifické. Sledoval jsem Pardubice loni ve druhé lize a moc se mi líbilo, jak hrály. O to víc jsem rád, že jsme to zvládli, je to pro nás důležité vítězství.

Do zápasu jsi šel po poločasové pauze. Jak moc to bylo těžké pro tebe?

Možná je to lepší, než tam jít v průběhu hraného zápasu. Snažil jsem se o půli dobře rozběhat s kondičním trenérem. Udělal jsem si tam pár sprintů, a to mi pomohlo.

S jakými úmysly tě trenéři posílali na hřiště?

Měl jsem víc doplňovat hru do zakončení, tak aby tam Ivan Schranz měl někoho k sobě. To si myslím, že se nám povedlo. Vytvořili jsme si pár situací a přetavili jsme to v gól. Jsem rád.

Před gólem jsi měl ještě jednu tutovku na hlavě, brankou to ale ještě neskončilo.

Asi chyběl větší důraz u hlavičky. Ani jsem nevěděl, že si můžu balon zpracovat, proto jsem to radši dával z první. Škoda, šlo to přímo na gólmana, takže to pro něj nebylo moc těžké.

Dostal ses do dvou velkých šancí hlavou. Je to u tebe obvyklé?

Vždycky, když jsem ve vápně, tak je to většinou zakončení hlavou. Nikdy jsem neměl moc štěstí, že by se mi to odráželo před prázdnou bránu. Vždycky se v zápase dostanu do šancí spíš tou hlavičkou. Všechno to ale byly super centry od Holase (Holíka), jen doufám, že ta spolupráce bude takhle fungovat dál a góly budeme dávat i v dalších kolech.

Ještě k té tvé gólové hlavičce. Byl sis jistý, že to bude branka?

To zase ne. Protihráče jsem si držel od těla, aby se mi nedostal na balon. Snažil jsem se trefit branku a trefil jsem to tak, že to zapadlo za zadní tyč, takže vlastně úplně ideální. Jsem rád, že se mi to takhle povedlo.

Říká se, že ligový úvod do soutěže je důležitý. A nám se ho podařilo vítězstvím zvládnout.

Hlavně na psychiku je dnešní vítězství důležité. První zápasy jsou takové jiné, než se liga trochu rozjede. Jde o sehranost. Tyto zápasy jsou většinou o tom, kdo udělá první chybu. Musíme to teď přetavit v další výhry v následujících kolech. Věřím, že následující zápasy nám pomohou ještě lépe se sehrát. Brzy bude ještě repre pauza, bude čas to ještě stmelit.