Důležité vítězství, oddechl si Rada

FK Jablonec MFK Karviná
FORTUNA:LIGA, 7. kolo ne 12. 9. 2021, 16:00

Radost z tří bodů ale obavy ze zranění útočníka Martina Doležala. Tak by se dalo charakterizovat pozápasové rozpoložení jabloneckého kouče Petra Rady po výhře nad Karvinou.

Na lavičce Karviné dnes zastupoval potrestaného Jozefa Webera asistent hlavního kouče Jan Baránek. „Byl to pro nás smolný zápas, protože jsme si vytvořili více nebezpečnějších situací, gól nám nebyl uznán, pak jsme tam měli ještě břevno. Hlavně ale budeme hráčům vyčítat ztrátu ve středu hřiště při rozhodující brance, tam jsme to měli uhrát jinak. Druhý poločas byl Jablonec už více v klidu, a ten poločas už nebyl z naší strany tak kvalitní směrem dopředu. Nebyli jsme prostě už tak nebezpeční. Naše série bez vítězství je nepříjemná, ale hráli jsme doposud se všemi čtyřmi účastníky evropských pohárů. Klíčový pro nás bude následující domácí zápas s Teplicemi,“ vzhlíží k následujícímu zápasu asistent karvinského kouče.

Domácí kouč Petr Rada měl sice radost z druhého vítězství v sezoně, ale zároveň přiznal obavy ze zdravotního stavu útočníka Doležala, který zápas pro zranění nedohrál. „Je to pro nás důležité vítězství, v situaci v jaké jsme byli. Byl jsem překvapený, že Karviná přijela s pěti vzadu a silným středem, nechali podobné rozestavení jako v zápase se Slavií. V prvním poločase jsme tam něco vyřešili blbě. Hosté měli břevno, my jsme tam byli nedůrazní. Zachránila nám tak i ofsajdová past. Dostali jsme se do vedení v nastavení první půle, což se nám stalo prvně. Gól do šatny nás uklidnil. Chtěli jsme být po změně stran ještě více aktivní. Pak se hrálo na soupeřově půlce, šance jsme měli, ale nic jsme nedotáhli do konce. Malínský, Zelený, Vaníček, mohlo být 2:0 a nás by to více uklidnilo. S první půlí nejsem tam spokojen, s druhou ano,“ konstatoval Rada, který ještě nevěděl přesný zdravotní stav zraněného útočníka Doležala. „Martin tam byl bolestivě nakopnutý, půjde zítra na vyšetření. Věřím tomu, že bude do čtvrtka v pořádku,“ vzhlíží k zítřejšímu vyšetření jablonecký kouč.

Náš lodivod poté vysvětloval změny v sestavě. „Venca Pilař měl drobné problémy se zády, nechali jsme ho radši odpočinout. U Malínského jsme potřebovali nějaký větší zápřah, druhý poločas už šly akce hodně přes něj. Branka mu zvedla sebevědomí. Nešpor nám typologicky vycházel pro tento zápas lépe, proto byl Čvančara, který měl i nějakou menší virózu, hrát za béčko,“ uvedl Rada.