Dvougóloví střelci si užívali výhry nad Teplicemi

FK Jablonec FK Teplice
FORTUNA:LIGA, 14. kolo pá 25. 10. 2019, 18:00

Hned dva dvougóloví střelci se postarali o čtyři góly Jablonce do sítě Teplic. Povedený páteční zápas hodnotí stoper Tomáš Břečka a útočník Martin Doležal.

Tomáš Břečka: Dva góly jsem nedal ani v přípravce

Když dá stoper v jednom zápase dva góly, tak musí být hodně spokojený.

Jo, máte pravdu. Jsem spokojený.Ale jsme hlavně rádi za tři body. Poté, co jsme doma ztratili body s Olomoucí (2:2) a se Slavií (0:1), jsme chtěli vyhrát. Těší nás, že se to povedlo.

Vraťme se k tvým brankám. Při první se zdálo, že si tam měl hodně prostoru pro zakončení.

Bylo to tak. Zapomněl na mě Kuba Řezníček. Čekal jsem, že by míč mohl propadnout.

A druhý gól?

Druhá trefa vyšla z akce Honzy Kroba, který ji vymyslel před zápasem. Roh kopal sice Honza Sýkora, ale byla to Krobíkova zásluha.

U druhého gólu žádná teč nebyla?

Byla. Někdo to tam tečoval, ale kluci říkali, že už to šlo do brány.

Jako stoper si dal dva góly. Nemyslel si na hattrick?

To bych už byl asi moc namlsaný, protože dva góly jsem nedal ani v přípravce a v žácích. (smích) Ne, na hattrick jsem ani nepomyslel.

Ty si na gól čekal hodně dlouho, že?

Myslím, že to naposledy bylo před pěti, čtyřmi roky. Dneska jsem jel na zápas autem s Milošem Kratochvílem a během cesty přišla řeč na to, že jsem už dlouho nedal gól a že bych už taky mohl nějakým gólem týmu pomoct. A nakonec z toho byly dvě trefy.

Takže příště opět pojedete na utkání spolu?

Asi to bude můj nový rituál, že budu Miloše pravidelně vozit na zápasy. (smích) Budu muset být jeho osobní řidič. Hned také za mnou na hřišti běžel a připomínal mi, že o gólu mluvil.

Proti vaší obraně hrálo hodně nebezpečné duo Mareš-Řezníček, vy jste si však s nimi poradili dobře.

Tak Kuba Mareš dal polovinu gólu Teplic a Jakub Řezníček je nebezpečný tím, že udrží balon, ale myslím si, že nám to dneska s Plechym (Plechatým) sedlo. Jsme rádi, že se neprosadili. Ale jinak bylo utkání zajímavé a diváci se bavili. Škoda jen, že jich přišlo tak málo…

Nemrzí vás zbytečný gól ve vaší síti?

Mrzí až moc. Ten nám bude trenér vyčítat na videu celý týden.

Martin Doležal: Jsem rád, že jsem poslechl syna a dal gól

Teplice sedm zápasů neprohrály a vy jste nad nimi jasně vyhráli, takže velká spokojenost?

Spokojenost je velká. V úvodu byli tepličtí lepší v kombinaci, ale po prvním gólu jsme převzali iniciativu. Do konce první půle jsme dali ještě jeden gól, a kdybychom proměnili penaltu, asi by už po poločase bylo po zápase. I ve druhé půli jsme byli lepší, dobře jsme kombinovali a dávali do vápna dobré centry, z nichž pramenilo vždy velké nebezpečí. Navíc jsme i dobře stříleli. Tím jsme je dostávali pod tlak a tak jsme rádi, že jsme vyhráli a ještě takovým rozdílem.

Teplice se nevzdávaly a myslím si, že jsme až do konce viděli zajímavý zápas s dalšími nevyužitými šancemi na vaší straně.

Tak i Teplice tam měly nějaké závary a střely, ale naštěstí jsme to ustáli, a když jsme dali třetí gól, bylo už po zápase. Přišly tam další naše šance, ale na druhou stranu je škoda té branky, kterou jsme dostali.

Tvoje dva góly jsou asi hodně důležité pro sebevědomí.

Jo. Já jsem rád, že se mi to povedlo a dobře jsem to po delší době opět trefil. Teď je třeba dobrej výsledek potvrdit v úterý v poháru v Opavě.

Góly většinou dáváš zevnitř šestnáctky, ale tvůj druhý gól si vstřelil nádhernou ranou zpoza šestnáctky, což obvykle nebývá tvoje parketa. Chtěl si takhle zakončit?

Získal jsem míč, šel jsem na bránu a viděl jsem, že mě tam už protihráč dobíhá. V tu chvíli jsem už neměl moc sil, abych tam před něho dal tělo, tak jsem to napral a říkal jsem si, že to třeba skončí někde v Kauflandu. Ale naštěstí to dopadlo dobře a jsem za to rád. Maty (Matoušek) je zraněný a od toho tam jsem, abych ho zastoupil.

Dal si dva góly, což je pozitivem pro další utkání.

Aspoň jeden jsem musel dát. Před zápasem mi manželka posílala video syna, který křičí, ať dám gól. Takže to vyšlo a jsem za to rád.

Sice přišlo méně diváků, ale zápas byl hodně zajímavý a fanoušci si přišli na své.

Naprosto souhlasím. Na obou stranách bylo hodně šancí, hodně centrů a závarů. Bylo to trošku vyhecovanější a některé zákroky byly trochu tvrdší, ale to k tomu patří. Jsem rád, že dneska fanoušci vytvořili dobrou atmosféru a získané body jsou i jejich zásluhou.

Z vaší strany tam bylo jedenáct střel, hodně centrů a závarů. Čekal si, že utkání bude tak ofenzivní?

Abych řekl pravdu, tak jsem to nečekal. Zápasy s Teplicemi byly většinou o gól, navíc měli tepličtí nějakou sérii neprohraných zápasů, ale my jsme podali dobrej výkon a jsme rádi, že jsme jim tu sérii přerušili.