Dvougólový Doležal: Už jsme jeli na morál

SK Dynamo Č. Budějovice FK Jablonec
0:2
FORTUNA:LIGA, 29. kolo so 24. 4. 2021, 14:00

Třetí anglický týden zakončili naši fotbalisté výhrou 2:0 na půdě Českých Budějovic. Naše vítězství vystřelil dvěma góly útočník Martin Doležal, který odpovídal novinářům na pozápasové otázky.

Přispěl si k důležité výhře hned dvěma góly, radost je tedy veliká?

Delší dobu jsem nemohl dát gól. Tenhle zápas se mi to podařilo a jsem rád, že jsem zase mohl pomoci týmu. My šlapeme jako tým a vždycky se někdo z hráčů vyšvihne, minule to byl Ivan Schranz, dneska já. Pokaždé to může být někdo jiný. Soustředíme se sami na sebe. Zápasy chceme vyhrávat a jsme rádi, že jsme to dneska dotáhli do vítězného konce.

První tvá branka přišla po rohovém kopu, to byl nacvičený signál?

Nacvičené to nebylo. Mě tam hlídal myslím Čavoš, taky jsem tam šel na blind, protože jsem věděl, že ty první rohy tam většinou někdo tečuje. Miloš Kratochvíl to pěkně tečoval a mně to trefilo přímo v náběhu. Jen jsem to uklidil, bylo to i štěstí.

V závěru poločasu přišla tvá druhá branka. Vypadalo to, že jsi tu zpětnou přihrávku na brankáře čekal.

Všiml jsem si, že mě ten stoper nevidí, tak jsem to zkusil tam jít. Myslím si, že i gólman trochu zaspal, možná mě neviděl. Vystihl jsem to, chtěl jsem to dávat do prázdné, ale ono se mi to zastavilo. Tak jsem to musel zaseknout. Dobíhali tam ještě dva hráči, tak jsem to dal radši nahoru, aby to nemohli nějak vykopnout. Jsem rád, že jsem dal dnes dva góly a máme ty tři body.

Dodal vám druhý gól potřebný klid do druhé půle?

Asi ano. My jsme mohli ještě do poločasu přidat třetí branku, to si myslím, že by byl hřebík do rakve Budějovicím. Takhle měli jejich fotbalisté ještě celý poločas možnost s tím ještě něco udělat. Stačil kontaktní gól a může se dít cokoliv. Už jsme takhle ztratili vedení 2:0 v 87. minutě v Karviné a skončilo to 2:2. Ten výsledek 2:0 je ošidný, ale ubránili jsme to. Budějovice tam měly nějaký tlak a dvě šance, jedna skončila na břevně a jedna šla těsně vedle.

V zakončení si byl několikrát i v druhém poločase, nemyslel jsi na hattrick?

Říkal jsem si, že by to bylo pěkné, kdybych dal hattrick. Jednou mě to tam dával výborně Plešťa (Pleštil) na přední tyč, ale byla tam smůla, že tam jejich stoper skluzoval. Pak tam byly nějaké hlavičky, ale to bych je musel lépe umístit nebo dát větší razanci. Ale druhý poločas už jsme tolik šancí neměli. Spíš jsme chodili dopředu, dávali jsme si dvě tři přihrávky a pak jsme zkazili. Tím jsme dostávali Budějovice na koně.

Dnes se ti opět dařilo ve vyhrávání hlavičkových soubojů.

Jsem tam od toho, abych ty souboje vyhrával. Je to můj styl. Musím tím vytvářet šance pro naše kraje nebo Ivana Schranze, kteří tam zabíhají. Jindy to zase sklepávám do zálohy na Miloše Kratochvíla a Kubu Považance. Mám to na tom založené a jsem rád, že to tak funguje.

Držíme druhé místo, je to náš cíl?

My hlavně chceme hrát nahoře a po sezoně se uvidí, na jaké místo to bude nakonec stačit. Čím víc zápasů vyhráváme, tím máme větší sebevědomí. Daří se nám. Celý tým, všechny řady, všichni hrají jeden za druhého. Když se něco nepodaří, tak jedeme dál, šlapeme a zatím se nám to vyplácí. Řekl bych ale, že dneska už jsme jeli na morál. Těch zápasů bylo po sobě fakt hodně. Ani to počasí nám nepřidalo, v Jablonci je větší zima než tady, sluníčko bralo sílu. Ale zvládli jsme to jako tým a o to je to cennější.