Dvougólový Kratochvíl: Byla to bitva

FK Jablonec 1.FK Příbram
FORTUNA:LIGA, 16. kolo ne 24. 1. 2021, 14:00

Dvěma góly Miloše Kratochvíla dokázali dnes jablonečtí fotbalisté otočit zápas s Příbramí a urvat v těžké bitvě na těžkém terénu tři důležité body. Jablonec díky tomu neprohrál už devět zápasů v řadě.

Jak jsi viděl ten dnešní těžký terén?

Bylo to šílené. Jak říkal trenér, s fotbalem to nemělo nic společného. Rychle ubývaly síly a bylo to složité. Byla to bitva a pro nás je hrozně důležité, že jsme to zvládli.

Zažil si někdy podobné podmínky?

Jsem z vesnice ani tam jsem snad nehrál na takovém terénu. Bylo to tedy pro mě v lize poprvé. Byl na tom hlavně těžký pohyb. Nevíte, kam vám odskočí balon, hrozně vám to bere sil a ty vám i rychle ubývají. Hlavně z hlediska pohybu je to složité na tom hrát, zabrzdit, otočit se.

Doufal jsem ale, že se bude hrát, protože jsem se na ten zápas těšil. Jsem rád, že se hrálo, protože to pro nás dopadlo dobře a nikdo se nezranil (zaklepe na zuby). Jen chudáci naši trávníkáři, doufám, že sis s tím stavem teď nějak poradí. Myslím si ale, že to hřiště už asi do konce sezony nebude stoprocentní.

Neměl jsi strach z možného zranění?

Neměl, na to jsem vůbec nemyslel. Sice jsem měl nedávno docela těžké zranění stehna, ale teď jsem dobře připravený a strach jsem z toho neměl. Věřil jsem, že ten zápas zvládneme.

Šel si na penaltu a proměnil si s přehledem. Věděl jsi kam jí budeš kopat?

Jsem určený, ale nechci prozrazovat. Ale řeknu, že jsem byl rozhodnutej kam to kopnu.

Před týdnem se hodně řešila penalta Příbrami s Plzní, kdy příbramský gólman Kočí exekutorovi penalty vědomky rozkopal trávník u penaltového puntíku. Neprobíhalo tam něco podobného i dnes?

Viděl jsem, že se tam naši kluci strkají s gólmanem Kočím, on to tam myslím znova rozkopával. Vím, že ho odháněli. Možná to rozkopal, ale nechytil to, dopadlo to dobře.

Ty jsi technický hráč, není trochu paradoxem, že se trefíš dvakrát zrovna na takovémto terénu?

Spíš je to hrozně o hlavě. Po tom zranění jsem se dával dohromady jak psychicky, tak i fyzicky. Neměl jsem tu úplně dobrej rok, teď se ale cítím fakt dobře. Je jedno na jakém terénu se hrálo, já si prostě věřil a jsem rád, že jsem ty dva góly dal a vyhráli jsme.

Měl jsi blízko i k hattricku.

To mě mrzí strašně moc, protože by to byl můj první hattrick. Ale přiznám se, že jsem tam sotva doběhl do té šance. Fakt už jsem byl vyřízenej, ale mrzí mě to hodně.

Dnešní výhrou jsme prodloužili sérii bez porážky na devět zápasů v řadě. Jak si užíváte současné umístění v tabulce?

Užíváme si to. Nikdo nechce hrát o záchranu, nikdo nechce prohrávat. Když se nám daří (znova zaklepe) tak je to vše jednodušší. Líp se regeneruje, líp se hraje. Je to všechno o hlavě a nám to umístění strašně moc pomáhá.