červenec

Dynamo Moskva jsme porazili 2:0!

Závěrečné přípravné utkání jsme zvládli na jedničku a sedmý tým uplynulého ročníku ruské ligy Dynamo Moskva jsme porazili 2:0 po gólech Kubisty a vlastní brance po akci Pleštila.

Začátek zápasu patřil spíš našemu soupeři a během úvodních pěti jsme potřebovali rozpohybovat nohy. Pak jsme začali přebírat otěže zápasu a měli jsme více ze hry. Soupeř se spoléhal hlavně na brejkové situace, ale také to se nám dařilo eliminovat. Ve 24. minutě jsme zahrávali rohový kop a Jan Krob přesným centrem našel Kubistu, který míč usměrnil na zadní tyč a poslal Jablonec do vedení 1:0. Do konce prvního dějství se skóre neměnilo, ale oba naše kraje zaměstnávaly defenzivu Dynama centry do nebezpečných pozic.

Do druhého poločasu nahradil Malínský Pilaře a obraz hry se příliš nezměnil. Byli jsme hodně na míči a využívali rychlost našich krajních hráčů. V 51. minutě fantasticky vyvezl po lajně míč Pleštil, utekl jednomu z nejrychlejších hráčů Dynama a hledal prudkým stříleným centrem nabíhající spoluhráče. Jeho centr si však srazil do branky obránce soupeře – 2:0.

V dalším průběhu druhého poločasu došlo k dalším střídáním, ale na kvalitě naší hry to nebylo znát. Stále jsme Dynamo přehrávali a vytvářeli si další příležitosti. Náš soupeř se nadechl k náporu okolo 70. minuty, ale velmi dobře pracující defenziva soupeři nedovolila ani přímé ohrožení naší branky. V té době se na hrot útoku posunul Vaníček a Holík se jako střídající hráč zatáhl na pravý kraj.

„Musím hráče pochválit. Hráli jsme proti těžkému soupeři a hráli jsme velmi dobře. V obranné činnosti jsme pracovali dobře a dobře jsme drželi míč. Snad jen prvních šest nebo sedm minut jsme se do toho dostávali. Podařilo se nám vstřelit dvě branky, takže poslední zápas přípravy hodnotíme pozitivně,“ říká k duelu asistent trenéra Zdeněk Klucký.

FK Jablonec - FC Dynamo Moskva 2:0 (1:0)

Branky: 24. Kubista, 51. vlastní.

Jablonec: Hanuš - Štěpánek (82. Haitl), Martinec, Zelený, Krob - Považanec - Pleštil (66. Vaníček), Kubista (71. Hübschman), Kratochvíl (61. Smejkal), Pilař (46. Malínský) - Doležal (71. Holík).