EL: Jablonec jde na Střelnici proti Stade Rennes

FK Jablonec Stade Rennes FC
Evropská liga UEFA, 5. kolo čt 29. 11. 2018, 21:00

Předposlední utkání základní skupiny Evropské ligy přivádí poslední listopadový čtvrtek na jabloneckou Střelnici francouzský tým Stade Rennes.

Boje ve skupinách Evropské ligy se svými čtvrtečními zápasy přesunou do své závěrečné třetiny, zbývá odehrát poslední dvě kola. Naší skupinu K vedou se shodným počtem osmi bodů Astana s Dynamem Kyjev. Třetí místo okupuje s třemi získanými body náš následující francouzský soupeř z Rennes, více detailních informací o jejich týmu čtěte zde ZDE. Jablonec skupinovou tabulku uzavírá s dvěma body, na čtvrtečního soupeře ztrácí jen jediný bod.

Naše postupové ambice už jsou sice pouze už v rovině teorie a nezáleží už jen na našich výsledcích. Přesto se Radova družina pokusí vyzrát na bretaňský celek, získat první vítězství ve skupině a v tabulce soupeře předskočit. Náš tým v každém ze čtyř odehraných evropských zápasů nezklamal, doma získal po bodu jak s Dynamem Kyjev, tak Astanou. Naopak venku vždy v závěru o bod přišel, když inkasoval těsně před koncem jak v Rennes, tak v kazašské Astaně.

Jablonec začal svou premiéru v základní skupině evropské soutěže právě v severozápadní Francii, kde šlo Rennes do vedení nechytatelnou střelou Sarra. Náš středopolař Trávník ale chytrým obstřelem zdi při trestném kopu překvapil českého brankáře v brance Rennes Koubka a srovnal skore. O cenný bod přišel Jablonec až v nastaveném čase, kdy nešikovný a nic neřešící zákrok Holeše potrestal z nařízené penalty Ben Arfa na 2:1.

Rennes se ale dál během podzimu už tolik nedařilo. V lize paběrkují, těžko sbírají tříbodové výsledky a patří jim třináctá pozice se ziskem sedmnácti bodů. O víkendu náš soupeř remizoval s třetím týmem francouzské Ligue1 v Montpellieru 2:2.

Rennes dorazí do Čech během středy, kdy zároveň absolvují, stejně jako náš tým, předzápasovou tiskovou konferenci a následný trénink. Z táborů obou soupeřů vám budeme ve středu odpoledne zprostředkovávat informace na našem webu a sociálních sítích.

Čtvrteční zápas na Střelnici byl svěřen do rukou portugalských rozhodčích.

Utkání začíná ve čtvrtek 29. listopadu od 21 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

HR: Tiago Martins (POR)

AR: Luis Campos, Ricardo Santos (POR)

4R: Antonio Godinho (POR)