EL: Vedoucí Astana ve čtvrtek na Střelnici!

FK Jablonec FC Astana
Evropská liga UEFA, 3. kolo čt 25. 10. 2018, 21:00

Ve čtvrtek nás čeká další sváteční den. Skupinová fáze Evropské ligy přivádí na jabloneckou Střelnici v rámci 3. kola prozatím vedoucí tým naší skupiny „K“ kazašskou Astanu.

Tým z hlavního města Kazachstánu FC Astana vznikl teprve v roce 2009 sloučením dvou nepříliš úspěšných klubů FK Alma-Ata a FC Megasport. Za podpory bohatého sponzora dokázal nový kazašský klub brzy přilákat do svých řad známá jména. Jeho dres oblékali třeba záložníci Jegor Titov a Andrej Tichonov, nebo exliberecký útočník Gyan Baffour. Úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat, po vítězství v tuzemském poháru ještě klub na evropskou scénu nemohl, protože nesplňoval podmínku alespoň tříleté existence. V té době tým vedl český trenér Miroslav Beránek. Poprvé se Astana radovala z titulu v kazašské lize už v roce 2014 a od té doby nevévodí soutěži nikdo jiný.

<#buttonLong>VSTUPENKY ONLINE<#/buttonLong>

V roce 2015 si Astana jakožto první tým z východoevropské země vybojovala přes předkola postup do bohaté Ligy mistrů! I když tam po boku velikánů Atletika Madrid, Benfiky a Galatasaray skončila v tabulce poslední, získala čtyři body za stejný počet remíz. I v dalších letech byli Kazaši nepříjemní na evropské scéně pro každého evropského soupeře, především na jejich domácí umělé trávě se všem hraje těžko. Čtyřnásobný kazašský mistr se letos už počtvrté za sebou účastní hlavní fáze evropských pohárů a třeba ani loni v Evropské lize nehrál žádné druhé housle, v základní skupině postoupil do jarní fáze na úkor pražské Slavie, kde pak nestačil na Sporting Lisabon.

<#buttonLong>AKCE PRO PERMANENTKÁŘE<#/buttonLong>

Letos vystavilo stopku do Ligy mistrů Astaně v třetím předkole Dinamo Zahřeb a tak klub sbírá další zkušenosti v Evropské lize po boku Jablonce, Dynama Kyjev a Rennes. Po dvou kolech základních skupin se Astana vyhřívá na čele naší skupiny. V úvodu Astana získala nečekaný bod na hřišti Dynama Kyjev, když vyrovnávala na 2:2 v páté minutě nastavení. V dalším kole si připsala domácí vítězství 2:0 nad francouzskými Rennes.

V Kazachstánu pomalu vrcholí tamní liga a Astana je blízko pátému titulu v řadě, když čtyři kola před koncem ligového ročníku vede tabulku s desetibodovým náskokem před Almaty.

Tým Astany tvoří převážně Kazaši doplnění dalšími národnostmi. Zajímavě se jeví krajní obránce Rukavina, kterého Astana v létě získala ze španělského Villarealu. Nejcennějším klenotem jejich kabiny je v současné době brazilský křídelník Henrigue. Kapitánem týmu je levonohý obránce a reprezentant Shomko.

<#buttonLong>PŘEDEJDĚTE FRONTÁM!<#/buttonLong>

Náš soupeř dorazí do České republiky už během úterý. Ve středu si vyzkouší pažit Střelnice při předzápasovém tréninku. Z tiskových konferencí obou týmů Vám budeme opět během středečního podvečeru zprostředkovávat informace na našem webu a sociálních sítích.

Utkání začíná ve čtvrtek 25. října od 21 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

HR: Robert Schörgenhofer

AR: Markus Gutschi, Roland Riedel

4R: Andreas Witschnigg