Excelentní hřiště, chválil trenér Rada

SFC Opava FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 21. kolo so 27. 2. 2021, 14:00

Petr Rada měl po zápase v Opavě dobrou náladu. Nejenže ho těšil zisk tří bodů z těžkého zápasu, ale pochválil také výborně připravený trávník na městské stadionu v Opavě.

Trenér Slezanů Radoslav Kováč smutnil, jeho tým nedokázal navázat na poslední výhru. „Hráli jsme proti kvalitnímu soupeři. Měli jsme velký problém s Dolim (Martinem Doležalem), věděli jsme, že Jablonec to bude hrát na něho. Ve středu zálohy jsme neměli odražené balony. Dostali jsme se Žídkem do šance, ale on jí hlavou netrefil. Výkon nebyl podle představ, chyběla nám energie. Druhý poločas jsme prostřídali, zjednodušili jsme to. Vyhrávali jsme hodně málo soubojů. Několikrát jsme se zbytečně dostali do ofsajdu. Doležal nám dal strašně jednoduchého a zbytečného góla. Z dobré šanci jsme vyrovnali, ale Nešický do toho nepochopitelně na brankové čáře šáhl a udělal z toho ofsajd. To se bude vysílat na silvestra, tohle jsem dlouho neviděl. Do tlaku jsme se vůbec nedostali, Jablonec hrál chytře. Prohráli jsme, bylo to dnes pro nás hratelné, ale dneska nás porazil Doležal,“ měl jasno opavský kouč.

Jablonecký kouč Petr Rada ve svém hodnocení neopomenul pochválit skvělý opavský trávník. „Poprvé jsme mohli hrát na takovémto anglickém trávníku. I já jsem měl chuť si jít na to zahrát, bylo to excelentní,“ nešetřil uznáním pro zdejší pažit kouč Jablonce.

„Jsme v těžším období. Nezvládli jsme hlavně Slovácko, navíc Opava byla posilněná vítězstvím v Budějovicích. Nepodařené výsledky na nás byly vidět, ležely na nás, ale všechno přičítám terénu. První poločas to byl boj, do nějakých velkých situací jsme domácí nepustili. Sami jsme měli nějaké náznaky, třeba Pleštilem. Udělali jsme tam několik zbytečných standardek. Do druhé půle jsme chtěli být aktivnější. Hráči se rozběhali, věděli, že jen bráněním bychom tu neuspěli. Udrželi jsme balony. Začali jsme ten poločas dobře, byli jsme aktivní. Přišla povedená akce od Považance, ten dal na Podaného a Doli (Martin Doležal) dal branku. Doli měl další šance, kdybychom se dostli do vedení 2:0, bylo by to pro nás klidnější. Nedali jsme a domácí měli šance, vyrovnávací gól neplatil pro ofsajd. Nepřísluší mi to hodnotit, ale byla to hloupost a nám to asi pomohlo. V konci už jsme hru udrželi na stranách. Měli jsme tam nějaké náznaky na zvýšení náskoku. Závěr jsme uhráli chytře,“ zhodnotil vítězství svých barev kouč Rada. „Hráli jsme středa – sobota, nechci se na to vymlouvat, ale možná i v tom se promítl první poločas. Potřebovali jsme body, teď máme čtrnáct dní pauzu. Budeme shánět hřiště, abychom mohli být na trávě, to je pro nás teď ten největší hendikep,“ přiznává Rada.