FK Jablonec má svůj esportový tým!

FK Jablonec vstupuje na pole esportu, kde doplní již značnou řadu tuzemských prvoligových klubů. Do stále více oblíbeného herního prostředí vstupujeme ve spolupráci s Rulers Esports a čtyřmi kvalitními hráči.

Naše organizace byla založena na začátku února roku 2020. Prozatím jsme menší tým, který se každým dnem rozrůstá a dostává se do podvědomí české a slovenské esportové scény. Máme spoustu jiných herních sekcí, ale nejvíce se momentálně soustředíme na hru FIFA, která zde na tuzemské scéně má velký progres. Již zmiňovaná hra FIFA byla u nás zařazena mezi nejúspěšnější sekce, jelikož je mezi fanoušky hodně sledovaná,“ říká Jiří Plevka, zakladatel Rulers Esports.

Barvy FK Jablonec budou reprezentovat na turnajích a zápasech čtyři hráči ze stáje Rulers: Jakub "El_Kosinero" Kosař, David "Chupibear" Ranocha, Adam "Adulack" Hodina a Josef "Peposlav" Uxa.

„Myšlenka mít vlastní esportový tým byla v Jablonci delší dobu. Hledali jsme různé cesty, jak esportový tým vytvořit. Jsme rádi, že jsme se domluvili na spolupráci s organizací Rulers Esports, protože jsou na scéně sice kratší dobu, ale mají kvalitní hráče. Už se nemůžeme dočkat, až půjdou poprvé do akce,“ říká k navázání spolupráce tiskový mluvčí klubu Martin Bergman.

Pozitivní pocity má také zakladatel Rulers Esports Jiří Plevka: „Jsou to nepopsatelné pocity. Když jsme kontaktovali FK Jablonec, tak jsme vůbec nečekali, že by se nám mohl někdo ozvat. Pak jsme dostali zprávu z Jablonce, že mají zájem o náš tým. Pro nás je neuvěřitelné, že si nás vybral velký tým jako je FK Jablonec. Jsme nadšeni z této spolupráce a budeme se snažit co nejlépe reprezentovat FK Jablonec v esportu.“

Ve spolupráci s Rulers Esports plánujeme několik projektů. Jedním z nich jsou „předzápasy“ klasických ligových duelů FK Jablonec proti týmům, které také mají své esportové týmy. Další důležitou sekcí jsou účasti na turnajích, jako je e:LIGA, kterou pořádá LFA.

FIFA je hodně specifická hra, ve které potřebujete i štěstí, abyste mohli vyhrávat ty nejdůležitější zápasy v turnajích. Největší úspěch bereme kvalifikovaní se do neoficiálního MČSR, které se odehrálo v září. Náš hráč Adam "Adulack" Hodina se dostal mezi TOP 20 nejlepších hráčů. Bohužel skončil v
základní skupině a nedostal se do závěrečné fáze turnaje. Celkově nejlepší výsledky momentálně podávají mladší hráči, kteří dokáží v turnajích porážet profesionální hráče z jiných týmů. To je pro nás hodně stěžejní, protože s mladými hráči můžeme v budoucnu hodně dokázat. Momentálně hrajeme dvakrát týdně Paddock Ligu, ve které získáváme důležité body na MČSR. Rovněž se chystáme na měsíční sérii GUSEPPE CUP, který probíhá také dvakrát týdně. Nejvíce se budeme připravovat na e:LIGU, ve které se chceme ukázat v co nejlepší formě,“
dodává Jiří Plevka.

Naše esportové hráče budeme postupně představovat na webu v krátkých rozhovorech a těšit se můžete na živé streamy z jejich zápasů proti ostatním ligovým klubům nebo při turnajích.

Author Martin Bergman