Fantiš: Opět jsme při gólech propadli

FK Jablonec Bohemians Praha 1905
Gambrinus liga, ne 25. 5. 2014, 18:00

Antonín Fantiš se i proti Bohemians 1905 představil na postu pravého obránce. Jak si na tento post zvyká a co řekl po nevyvedeném utkání s Klokany?

Mohl byste zhodnotit nepovedený zápas?

První půle a začátek druhé pro nás vypadala docela slušně. Dali jsme gól a měli jsme několik možností přidat i druhý a bylo by to hotové. Asi jsme si v tu chvíli mysleli, že se nic stát nemůže. Bohemka však tou svou agresivitou a také tím, že ukázala, že se nevzdává, dala vyrovnávací gól a v posledních vteřinách zápasu přidala i vítězný. Takže ano, byl to pro nás hodně nepovedený zápas. Propadli jsme, při gólech tam opět byly chyby.... .

Hráč, který dal vítězný gól, nebyl nikým atakován a měl proto dost prostoru ho dát.

Je to tak. Někdo to tam odhlavičkoval, všichni jsme byli zalezlí ve vápně a druhou vlnu si nikdo nepohlídal. Radovi se to odrazilo přímo na nohu a dal to tam.

Bohemka ukázala, jak se bojuje za klub.

Asi máte pravdu..... . V první půli jsme si to pohlídali a šance téměř žádné neměli, ale ve druhé to bylo horší. Oni to srdíčko mají. Mají také skvělé fanoušky a ti je hnali za vítězstvím. Ale tohle všechno jsme věděli, ale nepoučili jsme se z toho. Druhou půli jsme to prohospodařili.

Potřetí jste nastoupil na místě pravého obránce. Jak se vám tam líbí?

Líbí, nelíbí.... . Je fakt, že jsem útočník nebo záložník, ale abych řekl pravdu, tak se na tom místě cítím líp a líp. Zvykám si na nové návyky, které jsou pro mě těžké. Na druhou stranu mě to tam i docela baví.

Takže si dovedete představit, že byste tam nastupoval nadále?

Myslím si, že jsem stále útočník. Na druhou stranu vím, že kádr je hodně silný a budu hrát tam, kam mě postaví trenér.

Jarní výsledky Jablonce jsou obrovským zklamáním. Co se stalo s mužstvem, které po podzimu aspirovalo na postup do Evropských pohárů?

Nemyslím si, že všechna utkání byla špatná, ale přiznávám, že těch zápasů, které jsme nezvládli, bylo víc.

{video}