Filip Novák si rekordem splnil tajný sen

FK Jablonec SK Slavia Praha
2:1
Synot liga, 25. kolo so 25. 4. 2015, 17:00

Sobotní utkání se Slavií Praha bylo pro jablonecké fanoušky významné nejen díky důležitému vítězství, ale zejména díky momentu ze 4. minuty zápasu. Filip Novák se zapsal do fotbalové historie. Vysloužil si také nominaci o Hráče měsíce dubna.

Jako obránce totiž vstřelil svůj 10. gól v právě probíhající sezoně. Tím překonal dalšího jabloneckého fotbalistu Milana Fukala, který měl na kontě devět branek.

V sezoně 1999/2000 nastoupil Milan Fukal v dresu Jablonce ve 2. kole ligy proti Teplicím a dvěma góly rozhodl o vítězství 3:1. Tento jeho střelecký počin nastartoval přestup na Letnou do Sparty Praha, kde ve 26 zápasech přidal dalších sedm branek a rekord byl na světě.

Filip Novák si během podzimu této sezony připsal šest branek a na jaře zatím přidal čtyři. Fukalův rekord vyrovnal v domácím utkání proti Hradci Králové, když v 89. minutě zvyšoval pohotovou dorážkou na 3:0. Rekordní zápis přišel se Slavií Praha, proti které se letos trefil podruhé. "Je to hezké, krásné. Neříkám, že to byl můj cíl, ale tajně jsem v to doufal, že bych to mohl překonat. Měl jsem na to ještě nějaké zápasy a je super, že se to povedlo hned teď. Trochu to ze mě spadlo. Jsem rád, že se zapíšu se do dějin," pochvaloval si v rozhovoru s novináři Novák po utkání se Slavií.

Podpořte Filipa Nováka v hlasování o Hráče měsíce dubna!

Jeho rekordní zápis byl však velmi důležitý pro celý tým, brzkým gólem po Gregušově centru otevřel skóre zápasu proti Slavii Praha a nastartoval náš tým v cestě za vítězstvím. I díky zisku tří bodů jsme udrželi kontakt s třetí Spartou a můžeme ji v závěru soutěže potrápit. "Třetí místo už máme téměř jisté a teď budeme útočit na druhé. To je naše motivace. Není co ztratit, můžeme jen překvapit a potrápit Spartu," dodal Novák.