Mládež
březen

Fotbalová akademie stále netréneuje

Opatření Vlády CŘ a Ministerstva zdravotnictví ČR v době pandemie koronaviru v naší republice stále platí. Kvůli tomu stále trvá přerušení tréninkové činnosti také u naší mládeže.

Prodloužení pozastavení tréninkového procesu Fotbalové akademie Jablonec, z.s.

Vzhledem k vývoji koronavirové pandemie a nařízení Vlády České republiky pozastavuje Fotbalová akademie Jablonec, z.s. tréninkový proces až do odvolání. Původní termín byl 14 dnů, který právě v pátek 27. března vypršel. Individuální domácí tréninky probíhají dle návodu hlavních trenérů jednotlivých týmů, případně hlavních trenérů úseků.

Mládež v současné chvíli nezahálí

Ve složitém období hledají trenéři mládeže různé způsoby, jak inspirovat svěřence v mladších kategoriích a současně, jak zlepšit či udržet výkonnost u kategorií starších.

Dorostenci dostávají každý týden individuální plány, jak pracovat na své kondici. V mladších kategoriích trenéři využívají sdílených tabulek, kde si kluci vyplňují denní program a porovnávají se mezi sebou. Zpestřením jsou pro jednotlivé týmy různé výzvy, které hráči natáčí a zveřejňují prostřednictvím týmových sociálních skupin. Nově vznikla i skupina pro nejmenší kategorie, kam trenéři vkládají různá cvičení na manipulaci s míčem, práci se svým tělem atd. a hráči s pomocí rodičů nahrávají svoje varianty provedení.

Pevně věříme, že současný stav společně překonáme a ve zdraví se co nejdříve setkáme opět na hřišti.