Rozhovor
19
září
2021

Gólový Čvančara: Za bod jsme rádi


Třetí ligovou brankou v ligové sezoně pomohl útočník Tomáš Čvančara k bodu na hřiště Sparty Praha. Po ideálním centru Kroba totiž nezadržitelně hlavou srovnal skore na konečných 1:1.

Povedlo se nám ukořistit na Letné bod za remízu 1:1, jak zápas hodnotíš?

Za prvé jsme rádi, že jsme na Spartě dokázali bodovat. Všichni víme, jak je to na Letné těžké. Je tu horká půda a jsme rádi, že jsme tu urvali aspoň tu remízu. Když se na ten zápas podíváme celkově, tak si myslím, že remíza je zasloužená. Upřímně, moc šancí jsme neměli, oni měli tlak. Bod brát musíme a musíme být za něj rádi.

Centr od Honzy Kroba před tvou brankou byl ukázkový, že?

Bylo to v ideální výšce. Jen jsem si hlídal Hancka, abych mu udělal trochu klamavý pohyb a dostal jsem se před něj. Tak abych nebyl v souboji v hlavičce a měl čistý balon a zaplaťpánbůh to tam padlo. Ale centr byl výbornej.

Oběma týmům nevyšly vstupy do zápasů. Shodneme se, že to byly rozhodující momenty?

Určitě, protože po nich padly branky v úvodu obou poločasů. Ani jeden tým neměl ty vstupy ideální. Sice jsme brzo inkasovali, ale paradoxně se nám to vrátilo a v druhé půli nám to pomohlo k vyrovnání.

Rozhodčí rozdal málo vídaných dvanáct žlutých karet, bylo to opravdu tak jiskřivé, jak napovídají zápasové statistiky?

Tohle mi nepřísluší hodnotit. No na můj vkus jich bylo prostě hodně. Některé byly sporné a rozhodčí je mohl nechat, tak aby měl zápas větší skluz.

Tři roky jsme čekali na bodový zisk na letenském stadionu.

Bylo to dlouhé čekání, doufám, že jsme fanouškům udělali aspoň nějakou radost tím bodem. Snad jsme se jim aspoň trochu revanšovali za ligový vstup, který určitě nebyl ideální. Snad to bude malý odrazový můstek k tomu, že už se to lepší. Přál bych si, abychom zase byli ten Jablonec, který může hrát s kýmkoliv a bude hrát nahoře.

Pomohly vám poslední zápasy a výhry nad Karvinou a Kluží?

Karviná byla důležitá, byla to vydřená výhra. S Kluží to byl super zápas, byla to pro nás odměna, že takový klub, jako je Kluž, se může ukázat na Střelnici. Povedlo se nám s nimi bodovat, což je super. Jen tak dál, musíme pokračovat.

Příští týden nás po středečním poháru v Přepeřích čeká další třaskavý zápas – derby s Libercem.

A to je extra motivace. Hrajeme doma a to si zaslouží tři body. Body musí zůstat u nás v Jablonci. Paradoxně ani jednomu týmu se v lize teď nějak nedařilo, myslím si, že nám pomůže i ten dnešní bod na Spartě. Chtělo by si to udržet nějakou delší šňůru.

Fotogalerie


Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS | Nastavení cookies

© 2014-2022 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.