Hanuš: Kluci pracovali výborně, bod bereme

FK Jablonec FC Viktoria Plzeň
FORTUNA:LIGA, 26. kolo so 19. 3. 2022, 18:00

O druhou jarní vychytanou nulu se v zápase s vedoucím týmem soutěže postaral náš brankář Jan Hanuš. Jablonecký gólman čelil třem dobrým šancím soupeře, kterou z nich po zápase považoval za tu největší?

Během zápasu si vyřešil několik ošemetných plzeňských šancí, která pro tebe byla ta nejsložitější?

Zpětně to byla asi ta Chorose (Chorého) ze strany, kterou jsem stihl tečovat na spojnici tyče a břevna. Tam asi nechybělo moc. Tuhle šanci bych asi ze všech vypíchl. V první půli měl ještě šanci Bucha, tam jsem to taky vyrazil a šlo to tak tak vedle. Ani to nebylo úplně jednoduché, ale šlo to docela blízko mě.

Velkou příležitost měl v druhém poločase také Santos, proti jeho střele si předvedl také velmi dobrý zákrok.

Šlo to pro brankáře ještě docela v dobré výšce. Celkově si myslím ale, že největší šanci měl asi ten Chorý.

Je tedy konečný bod i z tohoto pohledu pro Jablonec dobrý?

Musíme brát, že Plzeň je kvalitní soupeř a je první v tabulce. V situaci, v které jsme, bod bereme. Celkově body sbíráme tak nějak jen po remízách, což v té situaci není úplně ideální. Čekají nás důležité zápasy s Pardubicemi a Zlínem, věřím, že je zvládneme a posuneme se v tabulce o něco výš.

Může vás dnešní bod s vedoucím celkem soutěže povzbudit do dalších bojů?

Věřím, že ano. Kvalitu máme. Zápasy zpětně se nám kupil fakt, že jsme nedávali šance. Hra kolikrát nebyla špatná, ale nepadalo nám to tam. Ale hraje se na výsledky a body.

Je pro tebe vychytaná nula proti Plzni v něčem speciální?

Takhle to asi rozdělené nemám, že by byla nějaká cennější. Jsem rád, že jsem mohl nastoupit a týmu pomoci. Kluci pracovali výborně, neměli to s nakopávanými míči na vysoké věže Beauguela a Chorého lehké, ale poradili si s tím velmi dobře.

Nedohrál si minulý zápas v Českých Budějovicích, dnes si šel na hřiště znovu už stoprocentní?

Cítil jsem se dobře. Měl jsem už před zápasem na jihu Čech trochu zdravotní problémy a během zápasu se to zhoršovalo. Už jsem to jednou zažil před šesti lety v Jihlavě, tehdy se mi to zhoršilo až takovým způsobem, že jsem pak nebyl k dispozici šest týdnů. V Budějovicích jsem se proto rozhodl vystřídat, aby to nedopadlo jako předtím. Během tohoto týdne se to zlepšovalo a zlepšovalo.

Během zápasu ti dali spoluhráči na těžkém terénu několik malých domů, které ti nadělaly dost problémů. Neměli jste pokyny těchto situací se raději vyvarovat, aby z toho nepřišel nějaký malér?

Ten terén samozřejmě není ideální, to víme. Ale takové pokyny, nehrát to za každou cenu domů, takové nemáme. Když to jde, chci si s tím poradit. Jak je ten trávník suchý, dost to skáče, do poslední chvíle nevíte, jestli se to odrazí výš nebo ne. Ale tak to je, nic s tím neuděláte.

Dnešním bodem jsme přidali už dvanáctou remízu v soutěži. Tolik nerozhodných výsledků v lize přeci jen nikdo nemá.

Nevím, jestli to je náhoda, ale je jich hodně. Kdybychom většinu přetavili ve vítězství, asi bychom na to koukali jinak a byli bychom výš. V některých zápasech jsme to mohli dotáhnout do výhry, někdy jsme zase dotahovali. Těžko říct, ale věřím, že v dalších zápasech už ty výsledky dotáhneme do vítězného konce.

Tým zužuje velká marodka, přichází reprezentační pauza z tohoto pohled právě vhod?

Asi ano. Věřím, že kluci se teď během čtrnácti dnů dají do kupy. Je potřeba se dát dohromady na závěr soutěže. Věřím, že pak budeme připraveni v té nejsilnější možné sestavě.