Hanuš: To dobývání jsme nezvládli

FK Teplice FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 4. kolo ne 15. 8. 2021, 16:00

Počínání svých spoluhráčů sledoval v Teplicích z branky gólman Jan Hanuš. Náš tým brzy prohrával a pak se nedokázal prosadit proti houževnaté hře Teplic.

Inkasovali jsme opět poměrně brzo. Co nám chybělo k tomu, abychom zápas mohli otočit?

Gól přišel brzo a byl zase zbytečnej. Ovlivnilo to pak to utkání, protože Teplice pak zalezly a už to bylo pak prakticky celý zápas takové dobývání. Bohužel, my jsme nedokázali využít ty šance a dotáhnout to do nějakého lepšího konce. Nějaké šance a náznaky tam byly, ale bohužel toho nebylo tolik, abychom něco proměnili a odvezli si alespoň bod.

Teplice skorovaly z brejku, šlo tam udělat něco jinak?

Zpětně si člověk vždycky řekne, že mohl udělat něco jinak. On tam byl sám, možná jsem mohl dát trochu jinak nohy, ale to je těžké teď na posouzení. Spíš bych se podíval na to, co tomu předcházelo. Ale podíváme se na to, řekneme si a budeme se toho snažit vyvarovat.

Pak jsme sice měli herní převahu, ale finále chybělo. Jak jsi to viděl z branky?

Furt jsem věřil, že tam něco vykombinuje a něco tam spadne. Takže jsem byl spíš v klidu a klukům věřil, že tam něco prostrčí a udělají. Jenže dneska to nevyšlo. Dneska jsme nezvládli to dobývání.

Je to komplikace před čtvrtečním prvním zápasem Play-off se Žilinou?

Komplikace to může být, záleží jak to kdo pojme. Žilina bude jiný zápas. Já věřím, že nám to paradoxně i pomůže, věřím, že se víc kousneme. Bude to jedno z nejdůležitějších dvojutkání pro nás i pro klub. Věřím, že se na to dokážeme dobře připravit, uspět a postoupit, ať to bude jakkoliv.