This text will be replaced
Akce
5
květen
2017

Hasiči zažehnali tragédii těsně před Vánoci


Včasný zásah pěti jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů zasahovalo těsně před Vánocemi minulého roku u požáru v Rychnově nad Nisou.

ePojisteni.cz liga 2016/2017 | 27.kolo


2
:
2
0:2

Branky JAB: 59. Martin Doležal, 63. Martin Doležal

Branky PLZ: 11. Andreas Ivanschitz, 37. Andreas Ivanschitz


Ve čtvrtek 22. prosince minulého roku se pan Lukáš Ch. rozhodl vyzkoušet dárek pro svou dceru – elektrické balanční vozítko hoverboard. Když zjistil, že přístroj není plně nabitý, zapojil ho do sítě, aby ho mohl pod vánoční stromek zabalit ihned funkční. Brzy po půlnoci pak zařízení zapojené do elektrické sítě během krátkého okamžiku vzplálo a oheň se brzy rozšířil po celém bytě. Příčinou požáru byl později určen právě zkrat a destrukce baterie na přístroji.

Po zavolání na tísňovou linku se pak Lukáš Ch. ještě marně pokoušel sílící požár sám uhasit. Za několik minut se však už rozhodl zakouřený byt plný plamenů opustit. Tou dobou už byli na místě přivolaní hasiči. Během chvíle se na místo dostavilo celkem pět hasičských jednotek z Rychnova, Hodkovic, Kokonína, Pasek a Jablonce. Požár rozšířený i do horního patra budovy hasili přes dvě hodiny. V první řadě se jim ale podařilo zachránit z nejvyššího patra budovy jednu osobu a evakuovat ji do bezpečí.

Na místě došlo k rozsáhlým škodám na majetku, ale včasný a koordinovaný zásah hasičů v kombinaci profesionálních i dobrovolných jednotek zabránil ještě daleko větším škodám a především újmám na zdraví nebo životě zasažených občanů. Na zásahu se podílelo téměř dvacet hasičů v noci těsně před Štědrým dnem.

Nejen jim ale všem hasičům patří velký dík, že nám jsou vždy na blízku!

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014-2021 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.