Hattrick Mingazova přinesl výhru juniorům

1.SC Znojmo FK FK Jablonec
2:3
Juniorská liga, 25. kolo čt 17. 3. 2016, 15:00

V předehrávce 25. kola Juniorské ligy zavítali naši fotbalisté do Znojma, odkud si přivezli vítězství 3:2. Velký podíl měl na výhře rekonvalescent Ruslan Mingazov, který vstřelil hattrick!

V našem týmu se představilo několik posil z A týmu. Kromě zmiňovaného Ruslana Mingazova, který se zotavuje ze zranění v úvodu zimní přípravy, nastoupil mezi tyče brankář Vlastimil Hrubý. Pro něj byl zápas se Znojmem pikantní, protože právě z tohoto týmu do Jablonce přestoupil a tentokrát se poprvé na Moravě ukázal jako soupeř. V obraně ještě nastoupili Petr Rys a Vojtěch Kubista.

Začátek zápasu byl hodně ofenzivně laděný a první změna skóre přišla již v 6. minutě, kdy se trefil domácí Stáňa. Inkasovaná branka naše kluky nakopla a postupně jsme převzali otěže zápasu. Již v 10. minutě přišla gólová odpověď. Ruslan Mingazov napřáhl na vápně a pěknou střelou vyrovnal na 1:1. Následně byl turkmenský reprezentant v další šanci, ale domácí gólman jej tentokrát vychytal. Stejně neuspěl také Tomáš Bulíř. Domácí zahrozili šancí Yilmaze, ale Vlasta Hrubý neinkasoval. Ve 32. minutě pak dostal Ruslan Mingazov přesný pas za obranu, zužitkoval svou rychlost a přesně zavěsil - 1:2. Následně měl velkou šanci Jakub Kuhn, ale neproměnil svou příležitost po rohovém kopu. Ještě v poslední minutě prvního poločasu se potřetí v utkání prosadil Ruslan Mingazov, když doklepl do sítě odražený balon od znojemského brankáře.

Do druhého poločasu vstoupil domácí tým aktivně s cílem s výsledkem ještě brzy něco udělat. Souvislý tlak si ale Znojmo nedokázalo vytvořit. Po hodině hry mohl Jablonec navýšit vedení, ale Kuhn s Mingazovem ani nadvakrát neuspěli. Domácí celek jsme pak sami vrátili do zápasu v 74. minutě. Po faulu ve vápně kopali domácí penaltu a Yilmaz zakončil přesně - 2:3. Závěrečný nápor se ale nekonal a svěřenci trenérů Zdeňka Kluckého a Pavla Drska si připsali další vítězství v Juniorské lize.

Příští utkání hraje naše juniorka doma proti Viktorii Plzeň. Utkání se odehraje v neděli 20. března od 14:30 hodin na UMT Mozartova.