Hattrick je to zkreslený, vysvětloval Pilař

FC Sellier & Bellot Vlašim FK Jablonec
MOL Cup, 4. kolo so 27. 3. 2021, 14:00

Všechny branky našeho týmu v osmifinále MOL Cup do sítě Vlašimi vsítil záložník Václav Pilař. Především jeho zásluhou postoupil náš tým do čtvrtfinále, kde se utká s pražskou Spartou.

Vašku, postup do čtvrtfinále byl asi jasným cílem pro dnešní utkání.

Jasně, byl to náš úkol. Nechtěli jsme připustit nějakou komplikaci. Hráli jsme s druholigovým týmem a pro nás byl jasný jen jediný úkol, zvládnout to a postoupit. Zápasy na půdách druholigových soupeřů nejsou nikdy jednoduché, protože můžete jen ztratit. Pro domácí je to jednodušší.

Postoupili jsme po výhře 3:2.

A jsme za to rádi. Nerodilo se to lehce. První poločas jsme měli proměnit více šancí, mohlo to být klidně 2:0 či 3:0 a bylo to by lepší. Dominovali jsme na míči, soupeř z nás měl asi přílišný respekt. Druhý poločas začala Vlašim hrát. Je škoda, že když jsme dvakrát vedli o dvě branky, tak jsme si to pokaždé zkomplikovali.

Čím to, že jsme soupeře zbytečně dvakrát pustili zpátky do hry. Neměl jsi strach, abychom o vedení nepřišli?

Zvládli jsme vždy odskočit na rozdíl dvou branek, trošku jsme se uklidnili. Domácí ale vždy dokázali zkorigovat. Byla to pro nás komplikace. Ale závěr jsme dohráli, aniž bychom domácí do něčeho pustili. Tam to bylo z naší strany už správně.

Nemohlo tam přijít nějaké uspokojení do vašich řad?

Udělali jsme nějaké chyby. Někdy jsme zbytečně ztratili balon, jindy tam byly systémové chyby, ale to si vyhodnotíme. I Vlašim druhou půlku ukázala, že má kvalitní hráče. Druhá věc ale je, že jsme jim to sami usnadnili.

Vstřelil jsi všechny tři branky našeho týmu. Kdy jsi se naposledy prosadil v zápase hattrickem?

To si nepamatuju (přemýšlí). Asi někdy v žákovských kategoriích, tam jsem dával hodně gólů. Musím ale říct, že dva góly byly z penalt, takže je to zkreslené. Dneska jsem si ty penalty vzal já a jsem rád, že jsem týmu pomohl. Bylo by zklamáním, kdybychom tady nepostoupili.

Při tvé výšce jsi překvapil i brankou ukázkovou hlavičkou.

Nějaké góly hlavou už jsem taky dal. Pořád říkám, že to je o timingu a ne o výšce. Byl tam krásný centr od našeho stopera Jardy Zeleného, nevím teda co tam dělal v tu dobu v pozici levého krajního záložníka (smích). On to ale takhle má, někdy prostě ve hře vyjede, takže super. Dostal jsem krásný balon, obránce se semnou nezachytil a já to dobře ztimingoval.

Ve čtvrtfinále MOL Cupu nás čeká Sparta, těšíte se?

Samozřejmě. Připravíme se dobře i na Spartu, ale teď to není na pořadu dne, nejdříve nás čeká další ligový program.