Holeš a Hovorka míří do Slavie Praha

Po skvělých výkonech v sezóně 2018/2019 se naši defenzivní hráči Tomáš Holeš a David Hovorka porvou v příští sezóně o Ligu mistrů UEFA! Děkujeme za vše, co jste pro Jablonec udělali, kluci! Hodně štěstí! Do Jablonce naopak míří útočník Jan Matoušek a záložník Jan Sýkora.

Šestadvacetiletý Tomáš Holeš přišel do Jablonce v létě před dvěma roky. Nejprve na hostování s opcí z Hradce Králové a následně se jeho přesun stvrdil trvale v podobě přestupu. V sezoně 2017/2018 odehrál 18 ligových zápasů, ve kterých vstřelil 1 branku a přidal 5 asistencí. V ročníku 2018/2019 se stal Tomáš Holeš základním stavebním kamenem na pravé straně obrany a nevynechal jediný soutěžní zápas! Ve FORTUNA:LIZE měl jako jediný hráč odehrány všechny zápasy (35 zápasů – 3150 minut) a ani jednu minutu nechyběl v Evropské lize UEFA, kdy odehrál všech šest zápasů v základní skupině.

Nejvydařenější sezóna pro našeho železného muže přinesla také pět branek a tři asistence. Nyní se silový a rychlostní obránce porve o Ligu mistrů ve Slavii Praha. „V Jablonci jsem zažil dvě super sezóny, je tu výborná parta a dokázali jsme toho spolu hodně. Na to budu vždy vzpomínat. Děkuji spoluhráčům, trenérům a realizačnímu týmu za dva roky spolupráce. A díky vedení klubu za to, že mi umožnilo se posunout zase o krok dál,“ říká ke svému přestupu Tomáš Holeš.

Dalším hráčem, který od nové sezóny oblékne sešívaný dres Slavie Praha, je stoper David Hovorka. Do Jablonce přišel v létě 2018 na roční hostování s opcí na přestup. Po půl roce se hostování změnilo v přestup a David Hovorka se stal hráčem Jablonce. Po ročníku 2018/2019, kdy nasbíral 29 startů v první lize, ve kterých zaznamenal 1 branku. Jeden gól vstřelil také v Evropské lize UEFA doma proti Kyjevu. V základní skupině odehrál všech šest zápasů.

Po ročním působení v Jablonci se nyní David Hovorka přesune s Tomášem Holešem do Slavie Praha, kde bude bojovat o Ligu mistrů. „Před rokem jsem nastoupil do přípravy v Jablonci. Jsem moc rád, že jsem se tak rozhodl. Chtěl bych Jablonci poděkovat za tu možnost hrát českou ligu i Evropskou ligu UEFA. Budu na to vzpomínat jen v dobrém. Nejvíc mě na tom bavila naše super parta v kabině. Klukům bych chtěl taky moc poděkovat,“ vzpomíná David Hovorka na působení v Jablonci.

Děkujeme za krásné chvíle v Jablonci! Ať se vám daří, kluci!

Opačným směrem do Jablonce putují na hostování útočník Jan Matoušek a záložník Jan Sýkora. Aktuálně ještě jednáme o příchodu stopera Jakuba Jugase na hostování.

Author Martin Bergman