Honzo, díky za čtyři úspěšné roky!

Záložník Jan Kopic po čtyřech letech v Jablonci mění dres a přestoupil do týmu Viktorie Plzeň. V Jablonci zažil dobré sezony a stal se jedním ze základních kamenů jablonecké sestavy. Díky za úspěšné roky Honzo!

„Doufám, že mě fanoušci nebudou nějak proklínat, že jsem přestoupil do Plzně. Jsem rád, že mě vždycky podporovali a nenadávali na mě. Za to jsem jim vděčný a vždycky se budu rád do Jablonce vracet,“ vzkazuje jabloneckým příznivcům Jan Kopic, autor 23 ligových branek ve službách Jablonce.

Honza Kopic do Jablonce přišel v roce 2011 za trenéra Františka Komňackého z tehdy druholigové Jihlavy. Hned do svého prvního utkání na Střelnici nastoupil v základní sestavě. Tehdy zápas s Mladou Boleslaví skončil bezbrankovou remízou. Postupem času začaly přibývat také góly a asistence. Gólů Honza vstřelil 23 a stejný počet si připsal také u gólových přihrávek.

Podívejte se na statistiky Jana Kopice na našem webu

A jak Honza vzpomíná na své začátky v jabloneckém klubu? „Byl jsem hlavně hodně nervózní. Bylo mi devatenáct dvacet let, přišel jsem a hráli tady zkušení hráči Karel Piták, Mára Jarolím, David Lafata… Takže starší hráči, kteří už něco dokázali. Byl jsem rád, že můžu být s nimi v týmu. Ještě radši jsem byl, když mě hned po příchodu trenér Komňacký postavil do základní sestavy. A udržel jsem se tam celé čtyři roky,“ vzpomíná krajní záložník Kopic.

Čtyři roky jsou pro mladého hráče dlouhá doba. Honza však na Jablonec nezanevřel a vděčí mu za šanci, kterou z druhé ligy dostal. „Působení v Jablonci musím určitě hodnotit pozitivně. Dvakrát jsem tady hrál předkola Evropské ligy, teď jsme se tam dostali potřetí za čtyři roky, co jsem tu byl. I z osobního hlediska se mi tady dařilo, hrál jsem pod každým trenérem, který tu byl. Čtyři roky jsem z většiny strávil v základní sestavě, to je pro mě velký úspěch. Moc si toho vážím. Co mě ale mrzí, že jsme teď na konci nevyhráli Pohár FAČR. To by byla třešnička na dortu,“ ohlíží se za svými čtyřmi sezónami Kopic.

„Hodně mi to v Jablonci pomohlo. Jablonec mi dal zatím všechny moje ligové starty. Jablonec mi věřil, koupil mě z druhé ligy. Za tohle budu Jablonci vždycky vděčný,“ dodal pětadvacetiletý Jan Kopic.

Připomeňte si góly Jana Kopice na videu:

1. gól vstřelil na půdě Bohemians 1905

2. gól přidal po parádní akci v Příbrami

3. gól si připsal doma proti Teplicím

4. gól vsítil v 16. kole pěknou střelou proti Plzni

5. gól vstřelil doma proti Bohemians 1905

6. gól zaznamenal doma proti Liberci

7. gól vstřelil v domácím zápase s Ostravou

8. gól padl také do sítě Baníku Ostrava

Hlavní postavou se Jan Kopic stal také ve finále Poháru FAČR v roce 2013. Nejprve poslal utkání do penaltového rozstřelu svou brankou v závěru zápasu a nakonec také rozhodl i samotný rozstřel. „Určitě budu vždycky vzpomínat na finále poháru v roce 2013. To jsem dával gól na 2:2 pět minut před koncem a rozhodl jsem i penaltový rozstřel. Další zápas, na který budu vzpomínat, je doma s Betisem. Byl to výborný zápas. A určitě na každé derby s Libercem,“ vzpomíná na zápasy, které se mu vryly do paměti.

Během svého angažmá v Jablonci se také dostal do národního týmu. Po řadě zápasů v národním týmu do 21 let začaly přicházet pozvánky do seniorské reprezentace. „Hlavně v posledním roce mi Jablonec pomohl k reprezentaci. Dotáhli jsme se na Spartu s Plzní, a když se týmy odtrhnou od zbytku tabulky, je pak vždycky lehčí se dostat do reprezentace,“ uvědomuje si Jan Kopic.

Nyní po čtyřech letech již chtěl Honza Kopic změnu. Pro Jablonec toho udělal hodně a jeho cílem bylo posunout se zase o stupínek výš ve své kariéře. „Jablonec se chce dostat na stejnou úroveň jako je Plzeň, ale přeci jen je Plzeň ještě trochu dál. Hlavně velké lákadlo je Liga mistrů. I když to bude ohromně těžké se tam dostat. V Jablonci jsem byl už čtyři roky. Ve fotbale je to dlouhá doba. Chtěl jsem se zase posunout dál a změnit prostředí. A proto jsem chtěl, aby se přestup uskutečnil,“ říká Jan Kopic.

Jablonecký klub nestál Honzovi v cestě, což na dnešní tiskové konferenci potvrdil generální ředitel Mgr. Petr Doležal. „Všichni hráči se chtějí nějakým způsobem posouvat ve své kariéře. Tak jsme to vnímali i v případě Honzy Kopice. V Plzni má šanci hrát Ligu mistrů a my mu děkujeme za všechny služby, které odvedl Jablonci za to čtyřleté působení,“ řekl Doležal.

Author Martin Bergman