Hořká porážka, hodnotil Rada vykázaný na tribunu

FC Viktoria Plzeň FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, N1 ne 5. 5. 2019, 18:00

Velmi dobrý výkon na hřišti úřadujícího mistra k bodům na plzeňském hřišti nestačil. Jablonecký kouč Petr Rada byl během zápasu vykázán na tribunu.

Lodivod Plzně Pavel Vrba přiznal po zápase, že jeho tým měl proti Jablonci velké štěstí. „Přežili jsme vlastní smrt. Byli jsme už zakopaní tři metry v zemi, ale obrátili jsme to, dokázali jsme z té díry vylézt. Jablonec byl lepší, měl víc šancí. Měli jsme snad čtyřikrát velké štěstí, že hosté nedokázali přidat druhou branku. Pomohlo nám až střídání Bakoše a hlavně Kayamby, který nahrál na oba góly. To, co nám celou dobu nešlo, se nám povedlo v závěru, kdy jsme měli ve vápně hodně hráčů. Je to vítězství hodně šťastné. Musíme si přiznat, že štěstí se přiklonilo dnes na naší stranu,“ uznal kouč Viktorie.

Hořkou pilulku kousal po závěrečném hvizdu náš lodivod Petr Rada. „Je ho hodně hořké, prohráli jsme v závěru dvěma góly. Přitom jsme do toho vstoupili dobře, hráli jsme dopředu. Byli jsme připraveni na jejich hru dvou útočníků, oni si nic nevytvořili. Jednou vydařenou akcí jsme se dostali do vedení, dál jsme byli aktivní a soupeře jsme do ničeho nepouštěli. Za domácí tam šel na plac Bakoš, dál se nic na hře Plzně moc neměnilo,“ řekl k průběhu první půle Rada a pokračoval. „Domácí chtěli do druhé půle zvýšit úsilí. My jsme si dál vytvořili tři stoprocentní příležitosti, které jsme bohužel neproměnili. Kdybychom dali, už by to pro domácí bylo složité. Měli jsme to dohrát lépe a nepustit soupeře do šancí a centrů od Kaymaby. Moji hráči odvedli velmi dobrý výkon, proto je ten konečný výsledek pro nás tak hořký,“ hodnotil duel zklamaný kouč Jablonce.

Jablonec sice po pěti zápasech skoroval na hřišti soupeře, přesto z mnoha šancí nedokázal skórovat vícekrát. „Šance co máme, neproměňujeme. Nevím, čím to. Je zajímavé, že se píše kolikrát jsme branku venku nedali, ale že máme třetí nejlepší útok, o tom se nikde moc nepíše. Někdy je to ubíjející, když máte takové šance jako dnes. Zase jsme na to měli v týdnu zaměřené tréninky. Takhle silný tým by z těch šancí alespoň dvě další měl proměnit. Většinou to tak bývá, že pak přijde trest jako dnes. Takhle před koncem to mrzí dvojnásob,“ smutnil kouč Jablonce.

Náš kouč byl během zápasu vykázán na tribunu, jaký byl důvod? „Holeš šel sám na bránu, rozhodčí to nepískl, snad prý viděl simulování, to mě rozčílilo a on mě poslal na tribunu. Nic sprostého jsem mu neřekl. Nejsem první ani poslední co byl vykázán na tribunu,“ konstatoval po zápase kouč Severočechů.