Trenéři FA
23
listopad
2020

Hošicová: Miluju dětskou bezprostřednost


Připravili jsme pro Vás sérii rozhovorů z naší fotbalové akademie. Prvním, koho vyzpovídáme, je trenérka kategorie U5 Kateřina Hošicová.

V Jablonecké akademii vykonáváte funkci trenérky nejmladší kategorie U5 a kondiční trenérky přípravek. Co vás přivedlo k této práci ve fotbalovém prostředí plném dětí?

Do Akademie jsem se dostala díky svému synovi, který začal v sedmi letech s fotbalem. Tehdejší realizační tým U7 mě oslovil, jestli bych s dětmi nechtěla mít nějakou lehčí formu kondice, hlavně protahování, běžeckou průpravu a lehčí posilování. Pak jsem se postupně dostala k ostatním ročníkům přípravek.

Jak dlouho v akademii působíte jako trenérka?

Tato sezona 2020/2021 je moje šestá.

V akademii plné trenérů jste jediná žena, jak to vnímáte z Vašeho pohledu?

V ryze mužském kolektivu se cítím dobře, jako jediné ženě mi vycházejí ostatní kolegové skoro ve všem vstříc. Opravdu si nemůžu stěžovat, práce s velkými i malými fotbalisty mi po všech směrech vyhovuje.

Děláte nebo dělala jste nějaký sport?

Od mala jsem závodně lyžovala, později skibobovala, je to jako kolo, akorát máte místo kol lyže a na nohách malý lyžičky. Mám vystudovanou tělesnou výchovu a sport, kdy během 5-6 let studia jenom sportujete, trénujete a dopodrobna zkoumáte sport a tělesnou výchovu ve všech jejích oborech, jak teorie, tak praxe.

Co vás baví na práci s dětmi?

Je to klišé, ale práce s dětmi mě absolutně naplňuje. V porovnání s dospělými je jedinečná v tom, že ty děti Vám věří, jste pro ně vzor, idol. Ony se snaží, usilují o co nejlepší výsledek, dokázat to. Miluju jejich bezprostřednost, vnímání, postřehy. Nemám ráda manipulaci, neopravdovost a takové ty dospělácké triky a hry, což dětský svět zatím nezná.

Jakou radu byste do budoucna dala svým svěřencům?

Má rada dětem je asi takováto. Jděte si co nejvíc za svými sny! Ne za sny rodičů, trenérů, učitelů! Ale za těmi svými! A i když Vám bude připadat, že se celý svět spojil proti Vám, nevzdávejte to, bojujte, pak se dočkáte. Pilně trénujte a pracujte na postupném zlepšování se, na druhou stranu hýčkejte své tělo zdravou výživou, dostatkem spánku a odpočinku, regenerací. A mějte, prosím, s námi dospělými trpělivost!

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014-2021 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.