Hráče štvaly zahozené šance

FK Jablonec AC Sparta Praha
FORTUNA:LIGA, 2. kolo ne 29. 7. 2018, 18:00

Prohraný zápas s pražskou Spartou hodnotí největší zahazovač šancí Lukáš Masopust a náš gólman Vlastimil Hrubý.

Zápas jsme si prohráli sami, řekl po zápase smutně spalovač šancí Lukáš Masopust

Po těch velkých šancích v prvním poločase asi vládne v kabině hodně velké zklamání.

To určitě. Nejvíc mě štve, že všechny tři šance jsem měl já a takhle jsem to zazdil. Pak dostaneme dva blbý góly po zbytečných chybách. Zápas jsme si prohráli sami.

Co ti chybělo k tomu, abys dal aspoň jednoho góla?

Klid v koncovce a možná i trochu štěstí.

Udělal bys při těch šancích něco jinak?

Asi těžko. Musím říct, že brankáře Sparty sleduju delší dobu a líbí se mi, jak chytá a hlavně při tom sólu mě vychytal dobře. Trošku tomu chybělo i štěstí.

Nebýt těch zahozených šancí, asi by se zápas vyvíjel jinak.

Je to tak. V první půli jsme byli jasně lepší. Ve druhé se to srovnalo, ale oni si prakticky žádnou šanci nevypracovali a k výhře jsme jim pomohli našima chybama. Měli jsme jasně vyhrát.

Dvakrát jste prohráli. Je to už teď stresující?

Je to nepříjemný mít po dvou kolech nula bodů, ale věříme, že body přijdou. Už v Ostravě jsme měli tři vyložené šance, které jsme neproměnili a dneska se to opakovalo. Je třeba tu smůlu protrhnout.

Věřili jste si na Spartu?

Určitě. Takhle slabou Spartu nepamatuju. A opět se vracím k tomu, co jsem řekl. Je to naše chyba, že jsme nevyhráli.

Sparta byla k poražení, škoda našich zbytečných chyb, poznamenal brankář Vlastimil Hrubý

Jaký to byl zápas?

Co na to říct…. Byl to zápas dvou různých poločasů. V prvním jsme byli lepší, aktivnější a měli jsme spoustu šancí, bohužel jsme je neproměnili. Ve druhé půli jsme nehráli podle našich představ a byli jsme za to potrestáni.

Asi do 50. minuty jste byli lepší, ale pak jako byste vypadli ze hry.

Máte pravdu. Do 50. minuty to vypadalo hezky, ale pak jsme zcela zbytečně dvakrát ztratili míč a byli jsme za to potrestáni. Ke konci jsme ještě dali branku, ale na nevyrovnávací gól už bylo málo času.

Můžeš ty góly popsat?

Při prvním šel z pravé strany hráč Sparty a dával to pod sebe. Pak někdo vystřelil, ale bohužel se to odrazilo k penaltě. Zblokovali jsme i druhou střelu, ale odrazilo se to na velké vápno, kde byl Kanga sám a vystřelil. Prošlo to přes několik hráčů do brány a tu střelu jsem vůbec neviděl. A druhý gól? Stejně jako při prvním uděláme chybu v rozehrávce a opět po dvakrát odraženém míči jsme dostali branku. Oba góly byly smolný a velká škoda, že jsme je dostali po našich chybách, protože Sparta byla k poražení.