Hráči chtěli s Astanou víc než bod

FK Jablonec FC Astana
1:1
Evropská liga UEFA, 3. kolo čt 25. 10. 2018, 21:00

Včerejší utkání Evropské ligy mezi Jabloncem a Astanou hodnotí v pozápasových rozhovorech autor naší branky Jakub Považanec a středopolař Michal Trávník.

Jakub Považanec: Bod nakonec bereme, ale chtěli jsme zvítězit

Jaké jsou pocity po zápase?

Bod nakonec bereme, ale pro nás to je dneska málo. Chtěli jsme vyhrát a je škoda, že se nám to nepodařilo.

Astana byla chvílemi dost zatažená.

Je to tak. Tvořili jsme hru a ona jen čekala, zda uděláme nějakou chybu nebo si vybojuje nějakou standardku, z které by ohrozila naši bránu. Je velká škoda, že jsme nevyhráli, protože si myslím, že jsme dneska měli na víc než na bod.

Oproti zápasu s Kyjevem jste šli do vedení a po průběhu je škoda, že jste to nedotáhli do vítězného konce.

V zápase s Kyjevem jsme dostali dva rychlé góly a toho jsme se dneska chtěli vyvarovat. To se nám podařilo, dali jsme gól my, což nás nakoplo, ale po naší velké chybě jsme zbytečně dostali branku. Astana se po ní stáhla dozadu a remízu ubránila.

V Příbrami si dvakrát skóroval a dneska opět. Máš výbornou nejen střeleckou formu.

Jsem za to rád. Konečně mi to tam padá, i když bych dnešní gól vyměnil za tři body.

Ve druhé půli si tam měl obrovskou šanci, když jsme všichni na tribuně už mysleli, že to je gól, ale v poslední chvíli to jejich gólman vykopl téměř z brankové čáry. Co na tu šanci říkáš?

Škoda, no… Viděl jsem brankáře, že je tak ve středu brány, tak jsem se to snažil dát na pravou tyčku, ale on ji na poslední chvíli dobře vykryl. Už jsem skoro slavil, ale on to chytil.

Při té tvojí brance si křikl na Tomáše Holeše, ať ti to tam dá?

Podle mě tam byla ještě teč obránce, ale byl jsem tam už sám a nebyl takový problém to dát.

Máte za sebou polovinu zápasů. Jak zatím vidíš vaši účast v Evropské lize?

Škoda, že jsme dneska nevyhráli, protože by ta skupina byla víc zamotanější, než jak zatím je, ale pro další pokračování teď bude důležitý zápas v Astaně. Musíme se dobře připravit, abychom tam byli úspěšní a pokud se nám tam podaří vyhrát, tak stále ještě máme nějakou naději na případný postup.

V poslední době jste spolu s Michalem Trávníkem nahradili útočníky a střílíte góly.

Je to pravda. Zpočátku to táhli útočníci a teď jsme si to vyměnili, ale není důležité, kdo dá góly, důležitější jsou výsledky. A to nám v posledních zápasech vychází, takže spokojenost.

Během týdne hrajete tři těžké zápasy. Máte ještě dost sil na derby s Libercem?

Já si myslím, že ano. Mně osobně vyhovuje víc, když hrajeme, než stále trénujeme a asi nejsem sám. Hrajeme sice každé tři dny, ale na derby určitě všem nějaké síly ještě zůstaly.

Michal Trávník: Škoda, že jsme vedení neudrželi

Rychle jste vedli, ale nakonec to skončilo nerozhodně. Je bod málo nebo jste chtěli víc?

Bod je pro nás málo. Škoda jen, že jsme vedení neudrželi trochu dýl. Před gólem v naší síti jsme udělali chybu, kterou hosté využili. Pak jsme tam ještě měli v prvním poločase nějaké šance, ale nedali. Druhá půlka byla hodně soubojová a celkově to byl hodně náročnej zápas.

Astana se ukázala jako hodně kvalitní tým.

Věděli jsme, že to kvalitní tým je a že to nebude vůbec lehké a to se nakonec ukázalo.

Zdálo se, že jsou s remízou spokojeni.

Asi jo. Zdržovali to a snažili se to natahovat, takže bylo vidět, že remízu berou.

Byli hodně nebezpeční v tom, že všechny rychlé brejky hráli přes Kabanangu?

Asi jo. Byl hodně rychlej a hodně soubojovej, takže sebrat mu balon bylo hodně těžký, ale myslím si, že i přes tu jednu chybu jsme se s tím poprali dobře.

Ve druhé půli jste už tolik šancí, kromě té Považancovy, moc neměli. V čem byl problém?

Astana to stáhla a přitvrdila a moc jsme se tam nedostávali. Ještě víc hrála z bloku na brejky a bylo to pro nás těžší než v první půli.

Můžeš srovnat výkonnost všech tří soupeřů, s kterými jste hráli?

V Rennes jsme hráli dobře a dostat gól v posledních minutách prodloužení po odpísknuté penaltě, to hodně bolelo. Kyjev tady vedl 2:0 a potom si myslím, že to trošku podcenil. Asi to nedohráli tak jak chtěli, ale z hlediska diváka se utkání muselo líbit. Astana se ukázala jako hodně nepříjemný soupeř. Chvílemi byla dost zatažená a každej souboj s nimi bolel, takže z hlediska soupeřů byla nejtěžší asi Astana.

Skupina je i po třech zápasech stále zamotaná. Věříte si i nadále, že můžete nakonec postoupit?

Máte pravdu. Stále je tady šance postoupit do dalšího kola, a pokud vyhrajeme v Astaně, tak je to reálné. Ale teď se hlavně musíme soustředit na nedělní derby s Libercem a až po něm přijde Astana.

V Astaně budete hrát na umělé trávě, to je asi něco jiného.

Určitě to bude jiný. Umělka je vždycky nepříjemná.

Ty si dostal žlutou kartu za faul, ale předtím rozhodčí na tebe nepískl faul, kdy tě soupeř evidentně držel za dres.

Já bych se k tomu po zápase nechtěl ani vyjadřovat. Rozhodčí nastavil trošku zvláštní metr, ale to bych nechtěl komentovat.