Hráči cítili, že v derby bylo i na vítězství

FC Slovan Liberec FK Jablonec
2:2
FORTUNA:LIGA, 13. kolo so 19. 10. 2019, 14:30

Naši hráči po konečné remíze v Liberci litovali především druhé inkasované branky na 2:2. 52. Podještědské derby rozebrali v pozápasových rozhovorech naši střelci Jan Sýkora a Miloš Kratochvíl.

Honza Sýkora byl gól a asistenci vyměnil za vítězství

V Liberci jste dvakrát vedli a nakonec to skončilo 2:2. Nepomýšleli jste vzhledem k tomu průběhu na vyšší bodový zisk?

Určitě. Ty góly, co jsme dostali, tak pramenily z našich chyb a proto si myslím, že jsme si zasloužili tři body. Ale fotbal je o chybách a proto jsme ty góly dostali. Na druhou stranu musím říct, že dělba bodů je asi spravedlivá.

Zatímco v první půli šancí moc nebylo, ve druhé to bylo o něčem jiném. Apeloval na vás o poločase trenér Rada, abyste byli aktivnější?

Apeloval. Ale já si nemyslím, že jsme v první půli byli málo aktivní, ale chybělo nám víc hráčů ve vápně soupeře, což by vedlo k přímému ohrožení brány. Ve druhém poločase tam nějaké náznaky byly, ale nebylo jich moc a domácí jich měli víc. Takže dělba bodů bude asi zasloužená, i když uvnitř všichni cítíme, že jsme si odsud mohli odvést tři body.

V závěru první půle si otevřel skóre netradičně hlavou.

Já si nemyslím, že to bylo netradiční. Já jsem zkušenej (smích) a jsem rád, že mi to tam takhle spadlo.

Při tvém gólu bylo vidět, že Martin Doležal odtáhl stopery na zadní tyč a Honza Krob to dával oproti očekávání na přední tyč, kde jsi byl ty a hlavou skóroval. Bylo to nějak domluvené?

Domluvené to nebylo, ale je pravdou, že si asi hlídali spíš Dolyho než mě, protože je dobrej hlavičkář. Já jsem vycítil, že by to mohlo k přední tyči jít, zvlášť když tam dal Honza Krob už předtím dva dobrý centry a jsem rád, že to tam spadlo.

V Liberci si nějaký čas působil a gól jsi emotivně slavil před domácím kotlem. Byly tam nějaké nadávky?

Já si nemyslím, že to bylo nějak extra emotivní. Nevím, jestli tam byly nějaké nadávky, ale já jsem nic neslyšel, (smích).

Nějakou dobu si tady působil. Byl si víc nažhavený než v jiném zápase?

Ne, já jsem nažhavenej pořád stejně.

Jeden gól si dal a na druhý perfektně nahrál, takže můžeš být s individuálním výkonem spokojený.

Víte, já vždycky hodnotím týmový výkon, jestli se nám dařilo nebo ne a až pak koukám na ten svůj. Dneska bych vyměnil svůj gól a asistenci za vítězství.

Miloš Kratochvíl: Vedli jsme 2:1 a měli jsme si to pohlídat

Diváci viděli čtyři góly a hlavně druhá půle byla hodně zajímavá.

Pro diváky to bylo asi zajímavé, ale nás hlavně mrzí ten druhej gól, co jsme dostali. Dobře jsme reagovali na vyrovnání a dali jsme na 2:1, ale brzy jsme dostali na 2:2. Byl to takovej lacinej gól, kterej nebyl ani vypracovanej. Byl tam centr ze strany a nepohlídali jsme si hráče. Je to škoda.

Překvapil vás něčím Liberec?

Vůbec ne. Oni jsou doma nepříjemní, bojují a dnes je hnali dopředu i diváci. I když si na druhou stranu myslím, že návštěva na derby mohla být větší. Bod z Liberce je cenný, ale chtěli jsme víc a myslím si, že jsme tady mohli vyhrát.

Vraťme se ještě k tvému gólu. Honza Sýkora tě tam asi viděl nabíhat a dal ti to tam skvěle.

Je to tak, byla to hezká akce. Bylo to sklepnuté do strany, pak to dostal Syky (Sýkora) a připravil mi to hezky.

Domácí výkon ve druhé půli hodně pozvedl příchod Dorleyho, přihrávkou a dobrým pohybem byl hodně vidět.

Určitě. Šlo to hodně přes něho, těžko se brání. Ale to nebylo jen o něm. My jsme ve druhé půli hráče asi špatně dostupovali. Ani dopředu to nebylo ono, míň jsme se doplňovali. Ale my jsme vedli 2:1 a měli jsme si to pohlídat.