Hráči po Spartě: Po druhém gólu bylo po zápase

Prohrané utkání na Spartě hodnotili s novináři v lize v jabloneckém dresu debutující gólman Jan Hanuš a na stoperu hrající Vojtěch Kubista.

Gólman Jan Hanuš: Po druhém gólu bylo po zápase

Poprvé v lize si se představil v jablonecké brance. Jaké to bylo?

Když jsem přišel do Jablonce před rokem a půl, tak moje představa byla trošku jiná. Myslel jsem si, že si ligový zápas zachytám o trochu dřív, ale musím to vzít tak, jak to je. Každý má svoji cestu a já se v tomhle nevzdávám a uvidím, co bude dál. Pravdou je, že jsem rád, že jsem si mohl zachytat.

Jaký byl z tvého pohledu dnešní zápas?

Myslím si, že celkově první půlka nebyla z naší strany moc povedená. Hodně jsme kazili, lehce přicházeli o balony a špatně jsme ho rozehrávali. Pak jsme po standardce zbytečně inkasovali a pak ještě k tomu přišla červená karta, která prakticky rozhodla o výsledku zápasu. Druhý poločas to vyloučení ovlivnilo hodně, a když jsme dostali druhej gól, tak bylo po zápase.

Zdálo se, jako byste v nohách cítili středeční těžký zápas se Slávií.

Je to možné. Navíc ta prudká změna počasí nám taky zřejmě na výkonu nepřidala. Jak se cítili spoluhráči, to nevím, to by každej musel říct sám. Ale já jsem se cítil dobře, jen škoda, že jsme prohráli.

V posledním kole prakticky není o co hrát, ale hrajete derby.

Tak derby je derby a každej by se na něho měl hecnout. Před tím tam je ještě finále poháru a všichni budeme fandit Slavii, protože v případě vítězství Ostravy by nás ještě čekala baráž. Ale jak už jsem řekl, je to derby a chceme ho zvládnout.

Věřím, že se v derby rozloučíme vítězstvím, řekl stoper Vojta Kubista

Před zápasem už bylo o všem rozhodnuto. Jak těžko se hledala motivace?

Tak každej máme svoji motivaci a každý zápas chceme vyhrát. Ale dneska to byl takovej zvláštní zápas. Z naší i z jejich strany to byl ošklivej fotbal a jsem rád, že už to skončilo.

Červená karta pro Hovorku asi zápas dost ovlivnila.

V tom máte naprostou pravdu. Navíc přišla hodně brzo. Ale červená byla asi jasná, hráč Sparty šel sám na brankáře. My jsme se s tím museli popasovat a bylo to hodně náročný. Jak jsme se s tím vyrovnali, to musí zhodnotit někdo jinej.

Co říkáš na diváckou kulisu?

Už když jsme nastupovali, tak atmosféra byla hodně zvláštní a i během zápasu byla spíš taková komorní. Fanoušci asi zřejmě dodrželi to, co vyhlásili před utkáním a moc nefandili.

Za týden vás čeká derby. Bude to větší motivace než dnes?

Motivace na derby je vždycky. Nic lehkého nás asi nečeká, ale věřím, že se doma rozloučíme vítězstvím.