Hráči si vítězství užívali, teď plánují vypnout

FK Jablonec Bohemians Praha 1905
FORTUNA:LIGA, 15. kolo ne 11. 11. 2018, 15:00

Třítýdenní perný jablonecký program byl v neděli ukončen vítězstvím 3:1 nad Bohemians. Hráči se těší na repre pauzu a oddech od fotbalu. Utkání hodnotí Michal Trávník a Martin Doležal.

Michal Trávník: Chtěli jsme to před repre pauzou zvládnout

Máte za sebou těžké tři anglické týdny, završené vítězstvím. Jak moc dnešní zápas bolel?

Věděli jsme, že za sebou toho máme hodně, ale dnešní zápas jsme chtěli ještě zvládnout a jsme moc rádi, že se to povedlo. Chtěli jsme na reprepauzu, která nás teď čeká, trochu klidu a odpočinku a to se podařilo.

Jaký byl dnešní zápas?

Sami jste viděli, že vítězství bylo ubojované a stálo nás hodně sil. Ale nakonec jsme to zvládli, což je nejdůležitější.

Bohemka se ukázala jako běhavý a nepříjemný mančaft. Ani trochu jste ten čtvrteční pohárový zápas necítili v nohách?

Oni jsou běhaví, ale my jsme taky běhaví. Dneska jsme začali dobře a oni moc nestíhali. Potom jsme začali zbytečně ztrácet balony a oni se díky tomu do toho dostali. My jsme se tím dostávali do nějaké únavy a možná to z nás v té chvíli bylo cítit, ale dneska hlavně bereme ten výsledek a na hru musíme trošku brát ohled.

Nahrával jsi na druhý gól, po kterém jste se hodně radovali, to asi nebyla náhodná akce.

Já jsem Doliho (Doležala) sledoval, jestli tam jde nebo ne. Nakonec jsem viděl, že si ten centr umí najít a krásně to trefil.

Brankáře Bohemky Valeše znáš dobře z působení v Jablonci a on tebe. Při té penaltě si to dával doprostřed?

Chtěl jsem to tak dát a vyšlo to. Předtím jsem taky kopal dvě penalty doprostřed a vyšlo to. Valeš šel trochu do strany a malinko si na balon sáhl, ale spadlo to tam.

Bohemka vyrovnala na 2:2, ale branku rozhodčí neuznal. Viděli jste hned, že tam byla ruka?

Z toho mého úhlu jsem si hned myslel, že to je ruka. Ale rozhodčí ji nepískl, ale pak mu asi říkal čtvrtej rozhodčí, že to byla ruka. Byla to samozřejmě úleva, protože kdyby to bylo na 2:2, tak bychom to zase museli otáčet. Ale pak jsme dali na 3:1 a do konce už byl celkem klid.

Dvougólový Martin Doležal: Od fotbalu teď na chvíli vypneme

Martine, dnešním výborným výkonem a dvěma góly si náležitě oslavil tvůj dnešní svátek.

Nemyslím si, že jsem to byl jenom já, kdo slavil. Vždycky dělá jednotlivce kolektiv a dneska jsem to byl já, minule Tráva (Trávník) a příště to může být další, kdo góly dá. Samozřejmě jsem rád, že se mi to po zranění podařilo a je škoda, že se mi to nepovedlo v Astaně.

Jak si viděl dnešní zápas?

Dobrej úvod, ale pak zase ta naše klasika. Neproměníme šance nebo špatně vyřešíme finální fázi. Navíc jsme před koncem poločasu dostali vyrovnávací gól. Druhý poločas to bylo o trpělivosti a naštěstí jsme dali na 2:1. Pak to Bohemka trošku otevřela a přidali jsme třetí gól. Síly nám ubývaly, ale jsme rádi, že jsme to zvládli. Myslím si, že po tom výkonu jsme si vyhrát zasloužili.

Při tvém prvním gólu to asi nebyla náhoda. Ta akce s Trávníkem byla nacvičená?

Viděl jsem na kraji Trávu, jenom jsme se na sebe podívali. Sběhnul jsem si na přední tyč a on mi to tam nádherně dal. Přál jsem si, abych to dobře trefil a naštěstí to tam spadlo.

Při třetím gólu si udělal kličku brankáři a balon se pomalu šoural do prázdné brány. Neměl si strach, že ho ještě hráč Bohemky vykopne?

Já ani neviděl, že tam ten obránce dobíhá, a když jsem viděl, že ho přeběhl, tak jsem balon tlačil očima, aby skončil za brankovou čarou a naštěstí to tak dopadlo.

Po dlouhém třítýdenním anglickém cyklu si právem odpočinete. Těšíte se na to?

Těšíme se strašně moc. Je třeba aspoň trošku od fotbalu vypnout. Dlouhou dobu jsme byli víc spolu než s rodinami, takže se strašně těším na syna a na rodinu, za kterou jedeme na Moravu. Aspoň na dva, tři dny je dobré vypnout.

Dneska si podal výborný výkon a trenér národního mužstva Šilhavý chce ještě nominovat jednoho útočníka. Co ty a reprezentace?

To není otázka pro mě. Že jsem mezi náhradníky, to jsem se dozvěděl až od Trávy (Trávníka) a jestli mě trenér povolá nebo nepovolá, je na něm. Samozřejmě bych byl rád, kdyby mě povolal a když ne, svět se nezboří. Když budu pokračovat v takových výkonech, tak třeba někdy pozvánka přijde.

Tvé góly až abnormálně bouřlivě slavil trenér Rada. Nepadla mezi vámi nějaká sázka?

Před utkáním nic mezi námi neproběhlo a jeho slavení jsem neviděl. Asi se inspiroval u Mourinha nebo nevím od koho… Ale je dobře, že s náma trenér žije. V zápasech z nás dostává maximum a možná to je náš patnáctý hráč.

Takže nakonec spokojenost?

Určitě. Jsme moc rádi, že jsme takhle těžkej zápas zvládli.