Rozhovor
26
listopad
2018

Hrubý chtěl zůstat u penalty stát co nejdéle


Gólman Vlastimil Hrubý a jeho obrana se může v této sezoně pyšnit čistým kontem proti Slavii, Plzni a po včerejšku i proti Spartě. Právě strážce naší branky odpovídal spolu s útočníkem Doležalem na otázky novinářů.

Hrubému se splnilo přání, penaltu chytil po Slavii i na Spartě

Pokládáš se po chycené penaltě za jednoho z hlavních hrdinů dnešního zápasu?

Takhle bych to určitě nebral. Na hřišti je jedenáct lidí, a že se někomu povede zápas, tak zase druhej zápas se může povést jinýmu. Já jsem hlavně rád, že jsme vzadu uhráli nulu a vezeme si bod.

Co bys řekl k chycené penaltě?

Než bylo rozhodnuto o penaltě, trvalo to hodně dlouho a i minule na Slavii, kde jsem taky penaltu chytil, to trvalo nějakej čas, ale tak to teď díky videu je. Původně jsem chtěl jít na druhou stranu, ale Stanciu se hodně dlouho díval na tu stranu, kam to kopl, tak jsem jí tam v duchu čekal. Říkal jsem si, že musím co nejdýl stát a měl jsem šanci v tom, že tu střelu kopl ne moc razantně.

V minulých zápasech Jablonec sázel branky na hřištích soupeřů jako na běžících pásech, dneska gól nedal. Přesto je dnešní bod pro vás asi cenný.

Víte, někdy tam spadne všechno, do čeho kopnete a někdy se na gól natrápíte. Dneska jsme taky měli nějaké šance, které bychom možná v minulých zápasech proměnili, ale zase na druhou stranu jsme nedostali gól, takže bod musíme brát, protože Sparta měla kromě penalty další, dvě, tři vyložený šance.

Nedávno si na Slavii také chytil penaltu, dnes to samé. Znamená to, že si na pražská S penaltový specialista?

Abych pravdu řekl, tak penalty nemám moc rád, ale teď mi to za podzim v Praze dvakrát vyšlo, takže jsem za to rád.

Vzpomněl sis v tu chvíli na chycenou penaltu na Slavii?

V tu chvíli jo. Říkal jsem si, že by bylo hezké to zopakovat a přání se mi splnilo.

Co byl pro tebe těžší zákrok? Ta penalta nebo reflexivní zákrok po Tettehově hlavičce?

Myslím si, že těžší byl ten zákrok v první půlce po Tettehově hlavičce, protože ta střela přišla na poslední chvíli z blízka a navíc jí někdo i tečoval, takže jsem rád, že to takhle dopadlo.

Jak vás těší, že jste Spartě pokazili velkou oslavu?

Přece nikdo nemůže počítat s tím, že když má Sparta oslavu a přijede sem Jablonec, že jim to pustí. Oslava se jim nepodařila na hřišti, ale můžou si to oslavit někde jinde.

Vychytal si nulu se Slavií, Plzní a Spartou, to je asi pro golmana dobrá vizitka.

Samozřejmě to těší, ale myslím si, že jsme těch bodů mohli mít víc a jen škoda začátku, který nám utekl ne herně, ale výsledkově.


Martin Doležal: Dobrou obranou a bojovností si vezeme domů cenný bod

Jak si viděl zápas?

Myslím si, že dneska byla Sparta lepší. Někdy to prostě nejde fotbalovostí, ale bojovnost jsme tu ukázali. Dobře jsme bránili, udělali jsme málo chyb a je jen škoda, že jsme asi dvě až tři dobře rozehrané akce nedokázali dotáhnout do konce.

Jak si díváš na výkon brankáře Hrubého?

Podržel nás a podal vynikající výkon. Ale to nebylo jen dneska. On nás dokázal podržet ve více zápasech a my víme, co máme v bráně.

Je dnešní remíza povzbuzením před Evropským pohárovým zápasem s Rennes?

Hlavně ta bojovnost je povzbuzením. Musíme zlepšit mezihru, která v dnešním zápase vázla a nedokázali jsme se prosadit ani přes kraje. Takže na tom musíme trošku zapracovat a potom snad dobrý výsledek přijde.

Takže jste s remízou nakonec spokojeni.

Určitě. A když navíc uhrajete nulu, o to je to příjemnější.

Kdybyste dneska předvedli ten váš standardní výkon, tak to možná bylo na víc než na remízu.

Tak na kdyby se nehraje. Ale my jsme věděli, že Sparta má doma dobré výsledky a nakonec bod bereme. Bohužel nám vázla předfinální a finální fáze, proto ta remíza.

Měli jste tam po standardce pěknou hlavičku a před koncem se do dobré šance dostal Chramosta.

Máte pravdu, ale i v první půli jsme tam něco měli. V závěru Sparta chtěla vyhrát, hrála na riziko a pokoušeli jsme se toho využít, ale bohužel to dneska nevyšlo a doufáme, že to vyjde ve čtvrtek.

Jak jste viděl tu situaci, po které rozhodčí nařídil penaltu?

Já jsem myslel, že se dívá na videu na tu Pulkrabovu hlavičku, jestli balon přešel brankovou čáru nebo ne, ale pak tam rozhodčí viděl faul.

Jste rádi, že vám Sparta neodskočila a jste těsně za ní?

Je to určitě dobře, ale myslím si, že sezóna je ještě hodně dlouhá. Hlavně je dobrý, že neprohráváme a sbíráme body, takže jsme zatím spokojeni.

V úvodních dvaceti minutách jste dobře kombinovali a byli lepší než Sparta, ale pak se zdálo, že jste se zatáhli a už jste tolik nepresovali.

Je to tak. Dokázali jsme kombinovat a podržet balon, ale jak už jsem řekl, přestala nám fungovat mezihra. Na druhou stranu je třeba si přiznat, že Sparta ukázala svou kvalitu a přehrávala nás.

Jste čtvrtí a to je po ne příliš vydařeném úvodu dobré.

Začátek jsme nezachytili, ale postupem času jsme se do toho dostali. Teď je třeba se soustředit na Evropskou ligu a porazit doma Rennes.

Takže bod bereš?

Určitě. Remíza ze Sparty je vždycky cenná.

Fotogalerie


Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.