Hrubý si zachytal: Za bod buďme rádi

FC Baník Ostrava FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 22. kolo po 24. 2. 2020, 18:00

Na nedostatek práce si jablonecký gólman Vlastimil Hrubý rozhodně v zápase s Ostravou stěžovat nemohl. Náš tým podržel několika důležitými zákroky a především díky němu jsme získali důležitý bod ze hřiště tabulkového souseda.

V Ostravě sis docela zachytal, že?

No, až moc. Domácí měli šancí dost, byli jsme bázliví a ustrašení celý zápas. Nebyli jsme moc v pohybu a ten bod musíme brát všema deseti. Přitom jsme začali docela dobře. Hned jsme skorovali. Možná kdybych před vyrovnávacím gólem trochu lépe odkopl balon, tak se třeba Ostravští do té šance ani nedostali a nevyrovnali. Věřím, že pak by gól nedali, protože jsem se fakt cítil dobře.

Kdy ti nejvíce zatrnulo, bylo to při dvojšanci Šašinky v druhé půli?

Už v prvním poločase tam Kuba Jugas trochu podcenil dlouhý balon, tam mi to trefilo ruku. V druhém poločase ta dvojšance Šašinky… Byl tam i krásný přízemní centr do malého vápna, ani nevím čím to hráč dával, jestli hlavou nebo kolenem. Bavili jsme se s trenérem gólmanů, že ta situace nakonec vyvinula tak, že to nemohl ani nikam jinam umísti než na tu pravou stranu. Naštěstí to tam dal po zemi. Jsem samozřejmě rád, že jsem klukům pomohl. Buďme za ten bod rádi dnes. Dneska jsme si zachytali a jedeme dál.

V závěru byl nešetrně vyloučen obránce Krob. Je to velká komplikace před zápasem s Plzní?

Samozřejmě že je. Krobík se na tom levém beku zabydlel, levou stranu jsme měli ustálenou. Je to prostě zbytečné, měl žlutou kartu a v 94. minutě dostat druhou, to nebylo vůbec třeba, bylo to na lajně.

V zápase se docela jiskřilo, jak si viděl některé zákroky z branky?

Je to fotbal, to k tomu patří. Nehrajeme kuličky. Když to není něco zákeřného zezadu. Zápas má pak trochu grády.

Máme bod z hřiště tabulkového souseda a konkurenta. Brali bychom ho i před zápasem?

Těžko říct. Vždycky chceme tři body. Každý zápas má nějaký průběh a dneska to nebylo úplně o nás. Na balonu jsme nebyli tak často. Ale je to plusový bod. Bodový odskok tam stále máme. Nejedeme s nulou buďme za ten bod rádi.