Hubník byl rád za vítězný gól

Bohemians Praha 1905 FK Jablonec
Gambrinus liga, ne 24. 11. 2013, 17:00

Útočník Michal Hubník byl jediným úspěšným střelcem v nedělním zápase na Bohemians, jeho branka rozhodla o zisku tří bodů pro jablonecký Baumit.

Už v první půli jste se dostali do tří vyložených šancí, ale gól jste nedali. I vy jste jednu zahodil. Můžete tu situaci popsat?

Myslím, že jsem měl dvě. První tou hlavou, co ji na brankové čáře zlikvidoval za brankáře domácí hráč a pak jsem šel sám na gólmana. Ale asi jste myslel tu druhou. Od půlky jsem šel sám na gólmana, ale míč pořád skákal. Že bych ho měl plně pod kontrolou, tak to ne. Chtěl jsem to dát podél brankáře, ale dostal jsem se k němu blízko, tak jsem ho nakonec chtěl prostřelit, ale nešlo to. Byla to velká tutovka.... .

Tohle by měl útočník vašich kvalit asi dávat.

Tak to určitě, hořce se usmál Michal a pokračoval: Každý útočník by měl takovéhle šance proměňovat.

To hřiště už na pohled dobré nebylo. Jaké vůbec bylo?

Můžu vám říct, že to byl strašně těžký terén. Hrozně to na něm skákalo, špatně se běhalo, balon se někdy zadrhával. Byl to prostě hrozně těžkej a náročnej zápas. Kdyby se hrálo na trávě, tak by to bylo úplně jinačí. Balon by klouzal, bylo by to rychlejší.

Naštěstí jste ty své zahozené šance nakonec napravil druhým gólem. Můžete ho přiblížit?

Dostal jsem od Vaňouse (Vaňka) krásnej balon. Byla to perfektní přihrávka za obranu, snažil jsem se to dát brankáři mezi nohy a jsem moc rád, že to vyšlo.

Jste rád, že jste ty dvě předcházející šance odčinil?

Samozřejmě. Jít dvakrát sám na brankáře a nedat to, to by už bylo hodně špatný. Jsem za tu branku rád, protože jsme sem jeli pro tři body a ty máme.

Jak těžké je bylo tady získat?

Předem jsme věděli, že to tady bude hodně těžké a to se splnilo. Domácí se na nás připravili dokonale. Překvapili těžkým terénem a utkání bylo vyhecované až do konce. Domácí byli nepříjemní, důrazní. Klidně jsme mohli vést 3:0, ale i za ten jeden vítězný jsme rádi.

V tabulce střelců jste přidal další gól. Znamená to, že útočíte na vyšší mety?

Na tohle já moc nekoukám. Jsem rád, že jsem dal dneska jeden gól, ale mohl jsem dát dva nebo tři. Góly se sčítají až na konci sezóny. Na mých gólech se podílí celý tým, nejenom já.

Nečekali jste v závěru od domácích větší tlak?

My jsme je k tlaku ani nepustili. Vzadu jsme hráli dobře, beci dobře četli hru za obranu. Dobře jsme sbírali odražené balony, chodili jsme do brejků a vytvářeli si další šance. Nechci se vymlouvat na terén, ale ta naše kombinace v předfinální fázi mohla být kvalitnější.

Myslíte si, že už je definitivně odčiněna Plzeň?

To si nemyslím. To nebylo jen o Plzni. My jsme spoustu zápasů zbytečně ztratili doma a i venku a tohle nás ještě bude nějakou dobu žrát. V současné době se díváme na každý nadcházející zápas, chceme sbírat bod po bodu a nedívat se na to, kdo je před náma a kdo za náma. A zda jsme to odčinili, to se ukáže až časem.