Hubníkův druhý hattrick a nemuselo zůstat jen u něj

FK Jablonec 1.FK Příbram
6:0
Gambrinus liga, ne 10. 11. 2013, 15:00

Útočník Michal Hubník chyběl v posledním kole při debaklu v Plzni. V neděli byl ale hlavním strůjcem vysokého vítězství nad 1. FK Příbram. Síť za nešťastným brankářem Hruškou rozvlnil v rozmezí 70. minut hned třikrát.

Michale, po čtyřech zápasech konečně vítězství a to hodně vysoké.

Bylo těžké jít do tohoto zápasu. Řekli jsme si ale, že dneska nám nic jiného nezbývá, než urvat tři body, což se nám povedlo. Chtěli jsme hrát svoji nátlakovou hru, zjednodušit to, chodit víc za obranu, což se nám taky dařilo. Dali jsme brzo gól, to nás trošku uklidnilo. Stále jsme nepřestávali hrát a bušili do Příbrami.

Nemrzí vás, že jste nepřidal i čtvrtý gól, šance jste tam na to měl.

Nemrzí. Já jsem rád za každej gól. Čtvrtého jsem mohl dát, byla by to taková třešnička. Dneska byly ale nejdůležitější tři body.

Po šesti inkasovaných gólech v Plzni teď přišlo podobně vysoké vítězství.

Nám už ani nic jiného nezbývalo. Ztráceli jsme doma vyhrané zápasy v devadesátých minutách, dneska jsme prostě museli vyhrát. Po těch prohrách a debaklech bylo důležité se zkoncentrovat. Zbývají nám dva zápasy, které musíme také zvládnout.

Hráli jste bez prémií a vy zřejmě budete platit za hattrick, takže jste ve výsledku prodělal?

To já nevím, jestli jsem přišel o peníze nebo ne. (úsměv) My jsme hráli o tři body a to bylo v této chvíli nejdůležitější.

{video}

Kolikátý to byl hattrick ve vaší kariéře?

Druhý. První byl za Olomouc na Hané a zrovna proti Jablonci. Vyhráli jsme tehdy 4:1.

Dá se od dnešního vysokého vítězství odrazit tabulkou zase vzhůru?

My musíme bodovat v každém zápase. Musíme se soustředit na to, uhrát nulu vzadu a nějaký ten gól vstřelit. Každej kalkuluje kdo kde bude a ono to je úplně jedno. Musíme sbírat body a nesoustředit se na nějakou tabulku.

S dnešním hattrickem jste na sedmi gólech v tabulce střelců.

Já ani nevím. Sedm gólů? My hlavně musíme sbírat body, tady nejde o nějakého kanonýra.

Cítili jste před dnešním zápasem větší tlak od vedení?

Tlak je v každém zápase. Gambrinus liga je o celá o tlaku, bez ohledu na to jestli hrajete o pokuty nebo ne. Každý hrajeme o svou čest, o body, o nejlepší umístění v tabulce. Porvou se s tím jen ti nejsilnější.