Hübschman: Srovnání s Nedvědem není adekvátní

FK Dynamo Kyjev FK Jablonec
Evropská liga UEFA, 6. kolo čt 13. 12. 2018, 18:55

Náš kapitán se vyrovnal v počtu startů v evropských pohárech legendárnímu Pavlu Nedvědovi. Ve čtvrtečním zápase Evropské ligy nastoupil ke svému 119 zápasu.

Při pohledu do statistik už je před naším kapitánem jen stále aktivní gólman anglického Arsenalu Petr Čech, který doposud nastoupil ve 127 zápasech.

Tomáši, jaké jsou bezprostřední pocity po prvním vítězství Jablonce ve skupině Evropské ligy?

Je to velká radost, že se nám to povedlo. Jsem rád, že to nakonec dopadlo. Myslím si, že některé zápasy z naší strany byly i lepší fotbalově. I jsme si možná vytvořili více šancí, ale takový je někdy fotbal. Dneska to vyšlo, předtím jsme ty šance neproměňovali. Jsem strašně rád, že se nám to tady v Kyjevě povedlo a porazili jsme Dynamo venku.

Co se změnilo mezi prvním a druhým poločasem?

Změnilo se především Dynamo. Hráli chvilku už na dva útočníky, jejich hráči si vytvořili velký tlak. My jsme v tu chvíli nedokázali udržet balon a zklidnit to. Hnedka jsme po získání balonu u šestnáctky, či půlce půlky, balon ztratili a dostali tím Dynamo do tlaku. Měli tam poté takové nepříjemné závary, měli i tyčku. Jsem rád, že jsme nakonec i ten závěr uhráli, protože se nám to v Rennes ani Astaně nepovedlo. Tam jsme měli také velmi dobře rozjeté zápasy. Ale bohužel, v Rennes jsme udělali v závěru penaltu a Astana nás zatlačila podobně jako Kyjev a dokázala nám dát ze standardky gól.

Problesklo ti hlavou při nástupu v Kyjevě, že nastupuješ ke svému 119. startu v evropských pohárech?

Vůbec ne.

Vyrovnal si tím metu startů Pavla Nedvěda, to je přeci úctyhodná porce duelů.

Samozřejmě, tím to je pro mě velká událost. Vyrovnat takového velkého hráče, jakým je Pavel Nedvěd. Ale jinak nejsem statistik. Za Pavla Nedvěda jsem rád, za to, co dokázal v českém fotbale. Ty starty nejsou ale až tak důležité. U něj je to o tom, co udělal pro fotbal. To jsem já určitě neudělal. To srovnání tak asi není adekvátní.

Co se povedlo a v čem vidíš největší progres našeho týmu, který udělal v zápasech Evropské ligy?

Spíš bych řekl, co se nepovedlo. Tím bylo proměňování šancí. O tom jsme se ale bavili, už pět kol Evropské ligy předtím. Tím, že jsme byli v této situaci poprvé, tak se to dá přirovnat k následující situaci. To je jako když kopete penaltu na tréninku a pak v zápase ten stres a vážnost utkání dolehne na každého. My jsme v těchto momentech selhali.

Co se naopak povedlo?

Že jsme v žádném zápase nebyli horší než soupeř. Ať to bylo dnes v první půli, nebo s Rennes, kde jsme měli také pasáže, kdy jsme jim v první půli zatápěli. Jenže jsme nedokázali dát gól a ty týmy soupeřů nás z toho trestaly. Fotbalově i kondičně jsme se vyrovnali všem.