Hybš: Derby bude mít určitě co nabídnout

FK Jablonec FC Slovan Liberec
ePojisteni.cz liga, 14. kolo so 19. 11. 2016, 18:15

23-letý obránce Matěj Hybš věří, že tradiční Podještědské derby se Slovanem Liberec, které je na programu už tuto sobotu na jablonecké Střelnici bude mít divákům opět co nabídnout.

Po reprezentační přestávce přichází na řadu tradiční Podještědské derby. Vnímáš osobně tento zápas více než jiné utkání?

Jsem tu v Jablonce teprve chvíli, takže jsem ještě tolik do té rivality nenakoukl. Samozřejmě ale vím od ostatních hráčů a realizačního týmu, že je to něco víc. Každej se na to těší, stejně jako já. Ten zápas bude mít určitě co nabídnout.

Jak vidíte současný Liberec a jeho fotbalisty?

Asi bych nevypichoval jednoho hráče. Liberec v této sezoně těží z týmového duchu, pracovitosti a zodpovědnosti, jak v té defenzivní, tak té ofenzivní fázi. Budeme se na ně muset připravit. Víme, že mají kvalitu a co předvádí v evropské soutěži. Teď se jim tam nedaří, ale mají tam velice těžké soupeře. Víme, že jsou hrozně silní dopředu a že mají nějaké slabiny dozadu a toho budeme chtít určitě využít.

Tři kola před koncem podzimu se oba rivalové zároveň tabulkovými sousedy se čtrnácti body. Vítěz derby se tudíž může posunout blíž středu tabulky.

Svoji pikantnost to určitě má i v tomto ohledu, protože jsme na tom podobně. My ty body budeme chtít, ale neviděl bych to jako klíčový zápas. Chceme se posunout výš a ty poslední tři zápasy zvládnout.

Jaká je po reprezentační pauze nálada v týmu?

Určitě je to lepší. Atmosféra a uvolněnost na tréninku je lepší. Není dobré, když tým prohrává tolik zápasů po sobě. Potřebovali jsme nějakou vzpruhu, chytit se nějakým zápasem, a to se nám povedlo v Příbrami, kde byl i výkon dobrý. Dalo se na tom stavět, pak jsme to potvrdili se Slavií, tam nám chybělo jen trochu štěstí, abychom vstřelili nějakou branku. Je to lepší a doufejme, že nám to vydrží co nejdéle.

Nadále bojujete s početnou marodkou, střídáte posty, jak se s tím vyrovnáváte?

Víme, jaká je tady situace, Luďa (Luděk Pernica) s Benym (Vít Beneš) jsou zranění, těch stoperů nemáme moc. Teď se tam posunul Hybšák (Tomáš Hübschman), který tam hraje úplně perfektně. Nevíme vlastně každý zápas, kdo kde bude hrát, než nám to trenér řekne. Ale v tom není žádný problém, ať já, Matěj Hanousek nebo další nastoupíme kdekoliv. Musíme se s tím vypořádat tak jak to je, protože taková je holt situace.