I s bodem panovala v kabině spokojenost

FK Mladá Boleslav FK Jablonec
HET liga, 23. kolo so 7. 4. 2018, 17:00

Konečný bod z Mladé Boleslavi nakonec brali i samotní hráči. Včerejší plichtu 1:1 v města automobilů hodnotí útočníci Martin Doležal a Jan Chramosta.

Martin Doležal: Chtěli jsme opět vyhrát, ale i s bodem jsme spokojeni

Martine, úvodních asi dvacet minut jste si na hřišti dělali, co jste chtěli, a na domácích bylo vidět, že z vás mají velký respekt.

Bylo to tak a zpočátku jsme jim míč moc nedali. Asi věděli o naší dobré hře a výsledcích, takže si asi dávali pozor, aby neudělali zbytečnou chybu. Domácí hrají dobře do obrany a těžko se tam dostává, což se potvrdilo. Sice jsme asi dvě šance měli, ale dostali jsme zbytečnej gól ze standardy a ten náš výkon trošku utlumil.

Ve druhém poločase jste měli tlak, který nakonec vyústil ve vyrovnávací gól.

A zcela zaslouženě. Domácí míče jen nakopávali a bránili jednobrankový náskok, ale ta naše vůle aspoň vyrovnat byla velká a zaplaťpánbůh, že jsme gól dali.

V posledních utkáních jste nastupovali v útoku společně s Chramostou, dneska to však bylo bez tebe. Byl si zklamaný, že si nenastoupil od začátku?

Tak samozřejmě trošku mě to mrzelo, ale chápal jsem to. Fotbal je týmová hra, trenér chtěl zahustit střed a někdy se ta taktika dělá podle soupeře. Ale že bych byl zklamanej, to ne. Nakonec jsem tam šel a dal gól, což je strašně důležitý a uvidíme, jak to bude v příštím zápase.

Střídání se trenéru Radovi vyplatilo a ten důraz ve vápně byl znát. Můžeš popsat ten tvůj gól?

Přišla tam standardka a z ní góly dáváme, máme tam hodně vysokejch hráčů. Naši kopající hráči trefují dobře prostor do náběhů a zaplaťpánbůh, že mi to tam takhle spadlo. Snad jsem dnešním gólem odčinil tu šanci proti Bohemce, kterou jsem nedal.

Jste s bodem spokojeni?

Tak chtěli jsme pokračovat na vítězné vlně, ale s bodem jsme nakonec spokojeni. Za ten vývoj v zápase jsme si ho zasloužili.

V sobotu vás čeká v boji o přední příčky Olomouc.

Bude to moc těžký soupeř a chceme doma vyhrát. Doufám, že přijde hodně diváků a k výhře nám pomůžou.

Jan Chramosta: Naše jaro? To je jako akce kulový blesk

Na jaře jste zaznamenali první ztrátu. Jste s bodem spokojeni?

To, že jsme vyrovnali až ke konci, tak asi jo, ale jinak si myslím, že toho Boleslav moc neměla. Bohužel tam byl jeden roh, kde došlo k naší fatální chybě, protože ten hráč tam byl úplně sám. Přitom my jsme se na tohle připravovali. Říkali jsme si, že nás můžou dostat jen ze standardky a pak jejich hráč vypluje úplně sám. To je pro mě nepochopitelný. Domácí se soustředili jen na dlouhý nákopy na Mageru. Naštěstí rozhodlo to, že jsme hráli fotbal a ten nakonec přinesl i branku.

Těch šancí v zápase na obou stranách moc nebylo.

To je pravda, ale určitě jsme jich měli víc než domácí. Boleslav podle mě neměla vůbec nic.

Ty si tam měl v závěru velkou šanci. Proč z toho nebyl gól?

Jo, to byla gólovka. Šel tam z pravé strany centr a já ho těsně před brankou minul. Chtěl jsem to dávat z první a bohužel jsem na to nedosáhl.

Po poločase přišel na hřiště další útočník Doležal a splnil úkol, když dal gól. Pomohl ti jeho příchod?

My jsme teď hráli každej zápas spolu, ale trenér chtěl eliminovat soupeřovu sílu ve středu pole a proto tam dal dalšího záložníka. Nakonec průběh zápasu ukázal, že tam druhej útočník byl potřeba. Doli se tam při gólu výborně dostal a rozhodl o remíze.

Ještě nedávno si byl hráčem Boleslavi. Těšil si se sem?

Těšil jsem se moc. Doufal jsem, že si odsud odvezeme tři body, což se bohužel nepodařilo, i když jsme byli lepším celkem.

Bavil si se před zápasem s trenérem Radou o Boleslavi?

Ne, ne… Trenér toho věděl dost a mou radu nepotřeboval.

Když si v zimě přicházel, čekal si, že si povedete tak dobře?

Ani ve snu jsem to nečekal. Je to tak trošku akce kulový blesk.

Získali jste tady bod. Bude nějaké zápisné?

Tak za vítězství něco přislíbené bylo, ale za remízu nevím.