I třetí jarní kolo nejstaršího dorostu skončilo nerozhodně.

V pořadí třetí remízu v řadě uhrál starší dorost Jablonce v utkání 18. kola České ligy s FK Mladá Boleslav B. Na rozdíl od předchozích dvou bezbrankových remíz tato skončila 2:2 (0:0). Jablonec sice dvakrát vedl, ale soupeř dokázal vždy skóre vyrovnat.

ČL, Kolo: 18, Datum: 27.3.2022

FA Jablonec - FK Mladá Boleslav B 2:2 (0:0)

Sestava FA Jablonec: Reiner – Jodas, Malý, Chládek, Ryml – Werani, Linhart, Kubín (82. Jandura T.), Drda (76. Schober) – Stibor, Svrček (82. Bím)

Trenéři: Just, Mička

Branky FA Jablonec: 49. Svrček, 58. Linhart

Potrestaní FA Jablonec: ŽK – 20. Stibor, 79. Jodas

Sestava soupeř: Kořán – Novák, Král, König, Fořt – Malý (58. Vlček), Dohalský, Brejcha, Hrubý (68.Strnad) – Šoufek (87. Holakovský), Gregor

Branky soupeř: 50. Šoufek, 72. Král

Potrestaní soupeř: ŽK – Vlček, ČK – Vlček

Rozhodčí: Šůma, Všeteška, Šmíd; delegát: Vydra

Komentář: První poločas nepřinesl vážnější brankové příležitosti. Za zmínku stojí šance z třetí minuty, kdy hosté po trestném kopu zprava hlavou trefili horní část břevna. Jablonec vystřelil na branku ve 22. minutě, ale střelu Linharta po zemi gólman Kořán kryl. Ve 44. minutě střela Hrubého jabloneckou branku přeletěla.

Ve 49. minutě vystihl Linhart chybu v rozehrávce boleslavských, míč získal, posunul ho doleva Svrčkovi a ten nezaváhal – 1:0. V další minutě jablonečtí neuhlídali Šoufka, který využil přihrávku spoluhráče zprava a vyrovnal na 1:1. V 51. minutě vypálil Stibor z trestného kopu přímo na branku, ale Kořána nepřekvapil. V 53. minutě centr z rohového kopu zprava usměrnil Král hlavou do branky, ale Reiner byl na místě. V 58. minutě při boleslavské malé domů brankář Kořán upadl a míče se snadno zmocnil Linhart – 2:1. V 62. minutě z odraženého míče po rohovém kopu unikli dva boleslavští, ale nabídnutou šanci k vyrovnání nevyužili. To se jim podařilo až o deset minut později, kdy se z pravé strany vysoký míč z kopačky Krále odrazil od pravé tyče domácí branky do sítě – 2:2. V poslední minutě se ještě do šance dostal Werani, ale ve vápně měl k míči blíže gólman hostí.

Sestavil: Pavel Bursa