12
prosinec
2014

Jablonci se dnes upsal Lukáš Masopust


Lukáš Masopust, jmenovec slavného držitele Zlatého míče z roku 1962, má dobrý pohyb po hřišti a skvělý cit pro kombinaci. Středně vysoký křídelní záložník s výbornou kopací technikou nastupuje obvykle na pravé straně ofenzivy. Lukáš Masopust, který bude oblékat dres s číslem 28, se dnes upsal Jablonci do 30. 6. 2018.

Fotogalerie


„Lukáš potřeboval změnu. Jablonec útočí na poháry a investuje do mladých a osvědčených hráčů. Pro Lukáše je to rozhodující posun v jeho kariéře,“ zdůvodnil výběr týmu pro hráče jeho agent Pavel Paska ze společnosti ISM s.r.o. Jihlavský odchovanec prošel mládežnickými výběry Vysočiny od svých jedenácti let. Poprvé naskočil do přípravy s jihlavským A týmem ještě jako dorostenec v létě 2012 pod vedením trenéra Komňackého. Debut v české lize si odehrál proti Slavii Praha na startu sezóny 2012/13 a nakonec v celé sezóně chyběl Jihlavě jen v jednom jediném zápase. Ve stejném ročníku si zároveň řekl o pozvánku do reprezentace do 20 let a trenér Dovalil povolal Masopusta do národního výběru U21 poprvé v březnu 2013. Premiéru si připsal tehdy v přípravném zápase proti Turecku. „Do Jablonce jsem přišel za další výzvou. Strašně rád bych si vyzkoušel evropské poháry. Příští rok se hraje i Euro dvacítek, na které bych se chtěl dostat,“ řekl k důležitému kroku ve své kariéře Lukáš Masopust.

O přestupu talentovaného záložníka se spekulovalo téměř v každém přestupním období. Naposledy letos v létě, kdy projevily zájem obě pražská „S“, ale z transferu nakonec sešlo. Především z důvodu svalového zranění, které si Masopust přivodil před červnovým reprezentačním zápasem. Díky tomu vynechal téměř celou letní přípravu trenéra Rady, nestihl ani začátek sezóny a nakonec během podzimu odehrál za Vysočinu pouhé tři zápasy. V nich však znovu ukázal svůj talent. Jako střídající hráč rozhodl vítěznou brankou domácí zápas proti Plzni. „Půjdeme teď v posilování do top kvality. O Lukáše jsme měli dlouhodobý zájem. Hráč bez zaváhání projevil o Jablonec zájem. Za půl roku změn, máme tabulkově dobrou výchozí pozici, i když ztrácíme kontakt se samotným čelem,“ řekl k příchodu krajního záložníka Miroslav Pelta, místopředseda představenstva. „Je to hráč, o kterém ještě uslyšíme. Po sportovní stránce už přesvědčil v Synot lize,“ doplnil na tiskové konferenci Pelta.

Člen širšího kádru trenéra Dovalila nyní doufá, že se v létě 2015 podívá na Mistrovství Evropy do 21 let, které se koná v České republice. Nadějný záložník by na sebe rád upozornil výkony v týmu, který se na jaře popere o nejvyšší příčky v tabulce SYNOT ligy. Masopust se potkal se svým budoucím spoluhráčem a partnerem na pravé straně hrací plochy Josém Romerou na nedávném finále Souboje plejerů. Tam obsadil druhé místo v disciplíně driblinku (slalom s míčem).

Podívejte se na profil Lukáše Masopusta na klubovém webu.

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS | Nastavení cookies

© 2014-2022 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.