prosinec

Jablonci se dnes upsal Lukáš Masopust

Lukáš Masopust, jmenovec slavného držitele Zlatého míče z roku 1962, má dobrý pohyb po hřišti a skvělý cit pro kombinaci. Středně vysoký křídelní záložník s výbornou kopací technikou nastupuje obvykle na pravé straně ofenzivy. Lukáš Masopust, který bude oblékat dres s číslem 28, se dnes upsal Jablonci do 30. 6. 2018.

Fotogalerie

„Lukáš potřeboval změnu. Jablonec útočí na poháry a investuje do mladých a osvědčených hráčů. Pro Lukáše je to rozhodující posun v jeho kariéře,“ zdůvodnil výběr týmu pro hráče jeho agent Pavel Paska ze společnosti ISM s.r.o. Jihlavský odchovanec prošel mládežnickými výběry Vysočiny od svých jedenácti let. Poprvé naskočil do přípravy s jihlavským A týmem ještě jako dorostenec v létě 2012 pod vedením trenéra Komňackého. Debut v české lize si odehrál proti Slavii Praha na startu sezóny 2012/13 a nakonec v celé sezóně chyběl Jihlavě jen v jednom jediném zápase. Ve stejném ročníku si zároveň řekl o pozvánku do reprezentace do 20 let a trenér Dovalil povolal Masopusta do národního výběru U21 poprvé v březnu 2013. Premiéru si připsal tehdy v přípravném zápase proti Turecku. „Do Jablonce jsem přišel za další výzvou. Strašně rád bych si vyzkoušel evropské poháry. Příští rok se hraje i Euro dvacítek, na které bych se chtěl dostat,“ řekl k důležitému kroku ve své kariéře Lukáš Masopust.

O přestupu talentovaného záložníka se spekulovalo téměř v každém přestupním období. Naposledy letos v létě, kdy projevily zájem obě pražská „S“, ale z transferu nakonec sešlo. Především z důvodu svalového zranění, které si Masopust přivodil před červnovým reprezentačním zápasem. Díky tomu vynechal téměř celou letní přípravu trenéra Rady, nestihl ani začátek sezóny a nakonec během podzimu odehrál za Vysočinu pouhé tři zápasy. V nich však znovu ukázal svůj talent. Jako střídající hráč rozhodl vítěznou brankou domácí zápas proti Plzni. „Půjdeme teď v posilování do top kvality. O Lukáše jsme měli dlouhodobý zájem. Hráč bez zaváhání projevil o Jablonec zájem. Za půl roku změn, máme tabulkově dobrou výchozí pozici, i když ztrácíme kontakt se samotným čelem,“ řekl k příchodu krajního záložníka Miroslav Pelta, místopředseda představenstva. „Je to hráč, o kterém ještě uslyšíme. Po sportovní stránce už přesvědčil v Synot lize,“ doplnil na tiskové konferenci Pelta.

Člen širšího kádru trenéra Dovalila nyní doufá, že se v létě 2015 podívá na Mistrovství Evropy do 21 let, které se koná v České republice. Nadějný záložník by na sebe rád upozornil výkony v týmu, který se na jaře popere o nejvyšší příčky v tabulce SYNOT ligy. Masopust se potkal se svým budoucím spoluhráčem a partnerem na pravé straně hrací plochy Josém Romerou na nedávném finále Souboje plejerů. Tam obsadil druhé místo v disciplíně driblinku (slalom s míčem).

Podívejte se na profil Lukáše Masopusta na klubovém webu.