Jablonec góly Pleštila a Acosty porazil Hebei

FK Jablonec Hebei China Fortune
2:0
Přípravná utkání, přát. pá 1. 2. 2019, 12:00

Závěrečný zápas na herním portugalském soustředění mají za sebou fotbalisté FK Jablonec. Porazili v něm čínský tým Hebei China Fortune 2:0 góly Pleštila a Acosty.

V závěrečném zápase na portugalském herním soustředění nastoupil náš tým opět v jiné základní sestavě. V sestavě čínského soupeře chyběli největších hvězdy Mascherano a Lavezzi. Argentinští exreprezentanti totiž už odcestovali do Číny. I bez nich se ale náš soupeř od úvodních minut prezentoval několika tvrdšími zákroky. Jablonec byl i tak více u míče a kontroloval hru.

Hned první naše šance byla i gólová. Přesně po čtvrthodině hry našel dlouhým křížným pasem Sobol Holeše, jeho povedený centr se dostal k Pleštilovi a ten zkušeným přehozením gólmana poslal Jablonec do vedení 1:0. Náš tým šel do zajímavé brejkové situace i po odkopu Břečky, po kombinaci Kratochvíla s Pleštilem zvolil prvně jmenovaný zakončení ze střední vzdálenosti, míč ale ztlumil v náruči brankář soupeře. Ve 32. minutě zatáhl míč po levé straně Sobol, jeho následná přihrávka pod sebe našla přesně Acostu, ten ale střelou z první těsně minul branku Hebeie. Do poločasu se Jablonečtí ocitli ještě ve dvou dobrých příležitostech, první z nich vznikla po přiťukl Acosty k Sobolovi, ale jeho pokus stačili obránci srazit na roh. Po něm šel do vápna soupeře podruhé vrácený centr, po kterém Břečka rozezvonil břevno!

Také druhé dějství začalo naší aktivitou a územní převahou. V 52. minutě se Radův tým dočkal navýšení skóre. Z levé strany si tentokrát navedl míč do vápna soupeře Kratochvíl, pálil tvrdě a s jeho mírně tečovanou střelou měl brankář Hebeie značné problémy, míč stačil vyrazit jen do strany, odkud Acosta uklidil míč bezpečně pod břevno na 2:0.

Po druhé brance se Hebei na chvíli usadila na naší polovině, ale jejich převaha neměla dlouhé trvání. Naopak na opačné straně z dálky zkoušel štěstí střídající Vatajelu. Po serii jabloneckých rohových kopů jsme se dostali hned k několika střeleckým pokusům, ale všechny zůstaly bez gólového efektu. Neujal se ani pokus Vatajela po standardní situaci, míč brankář soupeře výborně vyrazil mimo prostor tyčí.

68. minutě zahrozil i čínský soupeř, po centru z levé strany sice hlavou jeho fotbalisté snížili, ale branka nebyla uznána kvůli postavení střelce v ofsajdu. Na hřiště se na poslední čtvrthodinu hry dostal i střídající Peřina, který po kombinaci s Vatajelem našel ve vápně Dominika Bredu, tomu se ale z první nepodařilo prostřelit blokujícího hráče soupeře, do brány soupeře se nepovedlo dopravit odražený balon ani jeho spoluhráčům.

Deset minut před koncem centroval z levé strany do soupeřova pokutového území tentokrát útočník Doležal, přízemním centrem našel opět mladého Bredu, ten zkoušel zakončovat zhruba z penaltového puntíku, ale gólman stačil jeho pokus vyrazit. Číňané mohli korigovat tři minuty před závěrečným hvizdem, ale ani jim se nepovedlo odražený balon usměrnit do sítě.

Jablonec zakončil letošní herní soustředění výhrou 2:0 po gólech Pleštila a Acosty.