This text will be replaced
Reportáž
8
duben
2015

Jablonec hasičům: Žebřík do nebe


Mezi hasiči je mnoho hrdinů, kteří každý den nasazují vlastní životy, aby ochránili ty naše. Jedním z nich je Josef Černý. I jemu věnujeme páteční utkání s Hradcem.

V roce 2005 došlo k požáru obydlené budovy v Mánesově ulici v Jablonci. Příčinou požáru byla pravděpodobně nedbalost matky dvou dětí, která byla pod vlivem návykových látek. 

Po nahlášení požáru byla první na místě jednotka HZS Libereckého kraje, jejímž členem byl i hasič Josef Černý. Krátce po příjezdu hasiči zjistili, že v budově zůstal malý chlapec. 

Z oken v prvním patře již šlehaly plameny a chlapci, který byl o patro výš, hrozilo především udušení kouřem. Jedinou únikovou cestou v tu chvíli bylo okno pokoje, ve kterém zůstal uvězněn.

K záchraně chlapce a vstupu do budovy využil Černý žebřík, který je ve standardní výbavě hasičů. Ten byl však přibližně o metr a půl kratší, než bylo potřeba. Přestože se hasič pohyboval na nestabilním vybavení a hrozil mu pád z téměř deseti metrové výšky, vyšplhal se do okna k chlapci a dostal ho do bezpečí. 

Děkujeme panu Černému i hasičskému záchrannému sboru, že chrání naše životy a zdraví. 

Více o projektu JABLONEC HASIČŮM naleznete ve článku zde.

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS | Nastavení cookies

© 2014-2022 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.