Jablonec hostí Olomouc v pondělní dohrávce

FK Jablonec SK Sigma Olomouc
FORTUNA:LIGA, 10. kolo po 23. 9. 2019, 18:00

Až v pondělí se půjde v Jablonci na prvoligový fotbal. V rámci televizní dohrávky totiž na domovském stadionu přivítáme v souboji čtvrtého se sedmým Sigmu Olomouc, výkop utkání je v 18 hodin.

Olomoucký klub má za sebou pěkný milník, nedávno totiž oslavil rovných sto let od svého založení. Bez ohledu na to ale Hanáci v létě uvolnili současného kouče Jílka do pražské Sparty a svého nového lodivoda našli v klubové legendě. Na Andrův stadion se ještě před padesátkou a po sedmnácti letech vrátil už jako zkušený kouč Radoslav Látal. „Jsem doma a na místě, kde jsem vyrůstal. Neváhal jsem, táhlo mě to domů,“ přiznal po podpisu smlouvy s tím, že po hráčích bude vyžadovat především týmovost. Od nové sezony má Látalův celek i nového kapitána, kterým se stal stoper Beneš. „Budeme chtít hrát silový a rychlý fotbal, který by se líbil divákům,“ uvedl dále kouč, který zaznamenal zatím svůj největší trenérský úspěch postupem Trnavy do základní skupiny Evropské ligy.

Sigmu v létě sice opustil záložník Kalvach, který neodolal vábení plzeňské Viktorie, ale kádr v moravské metropoli se brzy dočkal i posil. Vepřekovi přibyla konkurence po příchodu Kerbra. Na tahouna týmu Plška má zase tlačit španělský záložník González, který hlásil příchod z Dukly. Mezi nováčky se objevil i slovenský záložník Greššák nebo útočník Tandir. Sportovní ředitel Olomouce Ladislav Minář se s klubovými cíli držel před sezonou raději při zemi. „Chtěli bychom skončit v prostřední skupině, která nám dává klid záchrany, a ještě zaručuje možnost zahrát si i předkola Evropské ligy,“ vyřkl mety olomoucký funkcionář.

Sigmu nečekal v úvodu soutěže vůbec lehký los, ale ačkoliv prohrála v domácí premiéře s Plzní, dokázala ztracené body přivést z Liberce nebo Sparty. Body Hanáci získávali především na Andrově stadionu, kde porazili Zlín, Teplice a naposledy i Opavu. Před vlastními diváky pak zaváhali jen po remíze 1:1 s Karvinou. „Nálada je teď velmi dobrá, z tří zápasů jsme uhráli sedm bodů. Navíc se nám zmenšila marodka. Víme, že Jablonec doma neztratil ani bod. Ofenzívu mají nadstandardní. Na zápas se musíme dobře připravit, protože jen průměrný výkon by na Jablonec nestačil,“ uvedl kouč Látal před pondělním vzájemným zápasem.

Jablonec v pondělí těsně podlehl na hřišti vícemistra v Plzni 2:3, kde neodehrál vůbec špatné utkání, ale na body bohužel nedosáhl. Radův tým se nyní pokusí prodloužit parádní sérii jedenácti výher v řadě na domácím stadionu Střelnice, kterou táhne už března letošního roku.

Jablonci se proti moravskému celku doma velmi daří. Sigma na Střelnici naposledy vyhrála před čtrnácti lety, od té doby zde urvala jen jeden bodík za remízu. Ve všech vzájemných zápasech se 22x radoval z výhry Jablonec, 11x se body dělily a 13x brala tři body Sigma. Prodlouží Jablonec dobrou domácí sérii a připíše si další domácí tři body?

Utkání začíná v pondělí 23. září od 18 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Marek - Dobrovolný, Novák